پرش لینک ها

چرا VoIP به یک امر مهم در تجارت تبدیل شد؟

زمانی که مردم درباره VoIP میشنوند، عموما این سوال برایشان مطرح می شود که “خب، صدا را بجای ارسال بر روی کابل های Voice، بر روی کابل دیتا ارسال می کنیم، این چه مزیتی دارد؟” ساده ترین پاسخ، عدم استفاده از کابل مجزا برای انتقال صوت است که صرفه جویی زیادی در هزینه ها می کند. پس از عمیق تر وارد شدن به انتقال صوت بروی شبکه دیتا، به بسیاری از مزایای تجارت و کسب و کار آن پی خواهید برد:

  • کاهش هزینه ارتباطات: بجای استفاده از خطوط ارتباطی پر هزینه جهت ارتباط بین دفترها، با استفاده ازVoIP می توان تماس را بر روی WAN انتقال داد.
  • کاهش هزینه کابل کشی: راه اندازی VoIP باعث نصف شدن هزینه کابل کشی میشود. بجای اینکه یک کابل برای ارتباط Ethernet و یک کابل برای انتقال صوت بکشید، صوت را نیز بر روی کا، آدم ماهدیگر نمی رسد و دیگر موارد میباشد.
  • یکپارچه شدن شبکه صوت: به دلیل اتصال شبکه دیتا دفاتر با یکدیگر، VoIP نیز از این خصلت ارث میبرد. ترافیک صوت بجای ارسال به سمت PSTN، از روی این شبکه عبور می کند. این کار باعث کنترل متمرکز تلفن های متصل به شبکه میشود. به طور مثال کاربران می توانند با گرفتن یک شماره چهار رقمی با یکدیگر تماسبرقرار کنند، علارقم اینکه در سرتاسر دنیا پراکنده باشند.
  • تلفن را با خود ببر: هزینه جابجایی، اضافه کردن و انجام تغییرات در سیستم قدیمی PBX، به ازای هر تغییر بین 55$ الى $295 میباشد. با داشتن سیستم تلفن VoIP، این هزینه تقريبا حذف می شود. علاوه بر این، با -Plug and-Play شدن تلفن ها، شما بدون نیاز به انجام تنظیمات بر روی تلفن، می توانید تلفن را به هر کجای دفتر کار خود منتقل کنید. همچنین داشتن VPN به کاربر اجازه میدهد تا تلفن خود را به خانه برده و شماره داخلی محلکارش را در خانه نیز داشته باشد
  • تلفن نرم افزاری: تلفن نرم افزاری مثال عالی درباره فرصت به دست آمده از ترکیب شبکه صوت و دیتا است. اکنون کاربران می توانند با اتصال یک هد ست به لپ تاپ یا رایانه شان، از آن به عنوان تلفن استفاده کنند. تلفن های نرم افزاری به سرعت با دیگر نرم افزارها نظیر لیست مخاطبان پست الکترونیکی ، پیغام رسان های فوری و تلفن تصویری یکپارچه میشوند
  • یکپارچه شدن پست الکترونیکی، پست صوتی و فکس: تمامی پیغام ها امکان ارسال به صندوق پستی الکترونیکی کاربر را دارند. این کار به کاربر اجازه میدهد تا تمامی پیغام هایش را در یک محل دریافت کرده و به سادگی به آنها پاسخ دهد. همچنین می تواند این پیغام ها را به شخص دیگری ارسال و یا آنها را بایگانی کند. افزایش بهره وری: تلفن های VoIP پیش از هدایت شخص تماس گیرنده به سمت پست صوتی، می توانند تماس را به سمت چندین دستگاه ارسال کنند.
  • افزایش بهره وری: تلفن های VoIP پیش از هدایت شخص تماس گیرنده به سمت پست صوتی، می توانند تماسرا به سمت چندین دستگاه ارسال کنند
  • استانداردهای آزاد و سازگار با یکدیگر: به همان طریقی که شما می توانید رایانه های Dell IBM و Apple رادر یک شبکه قرار دهید تا با یکدیگر کار کنند، می توانند دستگاههای تلفن سازنده های مختلف را نیز در یک شبکه قرار دهید.

 

چرا باید سیستم های آنالوگ به دیجیتال تبدیل شوند؟

تحول ارتباطات دیجیتال

اگرچه سیگنال آنالوگ پیشرفت های زیادی کرد، ولی مشکلاتی در آن نهفته است. اول از همه افت سیگنال آنالوگ در فواصل طولانی است. برای افزایش مسافت ارسال سیگنال آنالوگ، مخابرات باید ریپیترهایی را در طول مسیر نصب کند تا سیگنال را بازسازی کنند. بازسازی سیگنال ها توسط دستگاهی به نام Repeater انجام میشود که آن را در تصویر زیر مشاهده میکنید

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
Home
Account
Cart
Search
Explore
Drag