نقش مشاور در سازمان به عنوان متخصص و خبره ای بی طرف است که با دارا بودن آگاهی و تجربه کافی، در کنار مدیریت یا مدیران فناوری به طراحی، نظارت و انتخاب راهکارها و سیستم ها می پردازد. از این رو داشتن شبکه ای با راندمان بالا و کارایی بهینه ، نیازمند راهکارهای به روز نگهداری و ارتقا و گسترش و توسعه می باشد.

مهندسی طراحان گسترش شبکه در سال های گذشته با استقرار اتاق سرور مجازی و ارائه راهکار بهینه سازی و آپگرید سرویس های قدیمی شبکه و برپاسازی زیرساخت مجازی برای سرورها، شبکه ای کارآمد و سریع را در اختیار کاربران شبکه قرار داد که نقش مهمی در کاهش هزینه های ارتباطی و تسهیل در روند امور کارهای مرتبط با فناوری IT گردیده است. پس از انجام موفقیت آمیز پروژه اصلاح زیرساخت شبکه و سرور ها و سرویس ها، مهندسی طراحان گسترش شبکه به عنوان مشاور حوزه آی تی در کنار واحد فناوری اطلاعات شرکت ها شروع به فعالیت نمود .

این مجموعه در سال ۱۳۷۷ راهکار جامعی را برای خدمات مشاوره در حوزه IT به کارخانجات و موسسات مختلف در سرتاسر کشور آماده نموده است و در حال حاضر شرکت های مختلفی از شهرهای مختلف ایران از خدمات مشاوره ای مهندسی طراحان گسترش شبکه بهره مند هستند.