پرش لینک ها

Voip

  •   Voice over IP چیست؟
    Voice over IP یا VoIP ، مخفف Voice over Internet Protocol است و به انتقال ترافیک صوتی از طریق اتصال به اینترنت اشاره دارد. تلفن سنتی که به اختصار به شبکه عمومی سوئیچ عمومی یا PSTN معروف است ، از طریق خطوط تلفن فیزیکی ، سیستم های کابلی و شبکه ها کار می کند و به کاربران امکان می دهد تلفن های ثابت و تلفن همراه برقرار کنند. تلفن IP بسیار پرکاربردتر است و امکان انتقال صدا ، داده و فیلم را به دستگاه های مختلف از جمله تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ها ، تبلت ها و تلفن های IP با هزینه بسیار کمتری فراهم می کند.انواع برنامه ها و سیستم های ارتباطی نرم افزاری وجود دارد که از Voice over IP برای ارائه راه حل های کامل ارتباطات تجاری و همچنین تلفن اینترنتی برای استفاده شخصی استفاده می کنند. نمونه هایی از این محصولات  شرکت ۳CX است که یک سیستم ارتباطی شرکت را با تلفیق صدا ، ویدئو ، چت و موارد دیگر ارائه می دهد. اکثر تولیدکنندگان دستگاه های مدرن ، مانند اپل ، برنامه های IP محلی را در تلفن های هوشمند داخلی مانند Apple FaceTime که قابلیت مکالمه و فیلم را فراهم می کنند ، ادغام کرده اند.

    چگونه کار می کند؟
    Voice over IP داده ها مانند صوت یا فیلم را به سیگنال دیجیتال تبدیل می کند و آنها را از طریق اینترنت به عنوان بسته داده های دیجیتال منتقل می کند. برای استفاده از فناوری VoIP ، به یک سرویس یا برنامه VoIP برای تسهیل تماس ها ، دسترسی به اینترنت و یک صندوق SIP یا ارائه دهنده VoIP نیاز دارید. برخی از ارائه دهندگان پهنای باند یا تلفن ، تلفن IP را به صورت استاندارد یا در کنار خدمات سنتی PSTN ارائه می دهند. با این حال ، بیشتر ارائه دهندگان ارتباطات تلفنی به تدریج در حال تغییر روی تمام IP ها هستند. درصورتی که ارائه دهنده خدمات تلفن مداوم شما راه حل های VoIP ارائه دهد ، نیازی به استفاده از صندوق بارگیری SIP یا ارائه دهنده VoIP جداگانه نخواهید داشت.

    VoIP با استفاده از فناوری تغییر بسته برای انتقال صدا ، از یک سری پروتکل ها برای تسهیل تماس استفاده می کند. اینها شامل پروتکل RTP (حمل و نقل در زمان واقعی) است که یک قالب بسته استاندارد را برای انتقال رسانه از طریق اینترنت تعریف می کند. علاوه بر این ، SIP (پروتکل شروع جلسه) یک پروتکل سیگنالینگ است که برای ایجاد ، حفظ و خاتمه جلسه بین ۲ یا بیشتر شرکت کننده استفاده می شود. داده های صوتی و تصویری به بسته هایی تقسیم می شوند که از طریق اینترنت ارسال می شوند و سپس بازسازی می شوند تا در زمان واقعی به عنوان پیام صوتی یا تصویری اصلی تحویل داده شوند.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
Home
Account
Cart
Search
Explore
Drag