پرش لینک ها

Skype

 • Skype for Business 

  امروزه ابزارها و اپ های زیادی به عنوان شبکه اجتماعی وجود دارند. یکی از آن ها پلتفرم نرم افزاری به نام اسکایپ (Skype) است. البته اسکایپ از سال ها قبل بوده و این چیز جدیدی نیست نسخه رایگان اسکایپ از حدود سال ۲۰۰۳ در دسترس است. با این حال ما قصد داریم در مورد نسخه جدیدتری که در سال ۲۰۱۵ ظهور پیدا کرد صحبت کنیم. نسخه ای که “Skype for Business” نامیده شد. به طور طبیعی سوال هایی مانند “Skype for Business چیست؟” و “تفاوت اسکایپ و Skype for Business چیست؟” مطرح می شوند. در ادامه این مقاله سعی در پرداختن به این موارد داریم.

  Skype for Business چیست؟

  اسکایپ فور بیزینس (Skype for Business) که قبلا با نام Microsoft Lync Server شناخته می شد، یک سیستم ارتباطی یکپارچه (UC) است که کانال های ارتباطی مورد نیاز برای ارتباطات کاری و جلسات آنلاین را یکپارچه می کند. این کانال ها عبارتند از: پیام رسانی، اعلام حضور، وُیپ، پیام صوتی، ارسال و دریافت فایل، کنفرانس ویدئویی و کنفرانس های وب (وبینار). اسکایپ فور بیزینس می تواند روی سرور شخصی، فضای ابری و یا ترکیبی از هر دو قرار بگیرد. کلاینت ها نیز می توانند برنامه را روی سیستم های ویندوزی، موبایل ها و تبلت های اندرویدی و دستگاه های دارای سیستم عامل iOS نصب و اجرا کنند. این پلتفرم همچنین با نام های کوتاه S4B، SFB، SfB و Skype4B شناخته می شود. این محصول می تواند به صورت تنها و یا عضوی از مجموعه آفیس ۳۶۵ خریداری شود. نسخه ای که روی سرور نصب می شود، Skype for Business Server و نسخه ای که تحت فضای ابری ارائه می شود، Skype for Business Online نام دارد.

  Microsoft Teams نرم افزار ارتباطی بر پایه فضای ابری است که قابلیت هایی شبیه به Skype for Business دارد. با وجود اینکه هر دو محصول عضوی از مجموعه آفیس ۳۶۵ هستند و امکاناتی نظیر اعلام حضور، پیام رسانی، کنفرانس های صوتی و ویدئویی ارائه می دهند، اسکایپ فور بیزینس امکانات بیشتری نظیر تماس و کنفرانس PSTN را داراست.

  اسکایپ و اسکایپ فور بیزینس با هم چه تفاوتی دارند؟

  اسکایپ و Skype for Business هر دو پلتفرم نرم افزاری بر پایه وب هستند که از متد های ارتباطی وُیپ به منظور فراهم ساختن ارتباط از طریق اینترنت، استفاده می کنند. تفاوت های این دو صرفا موارد زیر است:

  اسکایپ رایگان است. به سادگی نرم افزار را روی کامپیوتر، تلفن همراه، تبلت یا کنسول بازی خود دانلود کنید تا در همان لحظه بتوانید استفاده کنید. شما می توانید با حداکثر ۲۵ نفر در یک گروه به طور همزمان تماس صوتی برقرار کنید. همچنین با استفاده از موبایل خود و با استفاده از نرم افزار اسکایپ میتوانید با طور مستقیم با خطوط ثابت و موبایل افرادی که اسکایپ ندارند تماس بگیرید؛ با استفاده از اینترنت و نه سیمکارت. البته برای اینکار نیاز است که اعتبار اسکایپ خریداری کنید. این قابلیت رایگان نیست.

  اسکایپ برای کسب و کار (Skype for Business) رایگان نیست و جایگزینی برای مایکروسافت لینک (Microsoft Lync) است؛ مایکروسافت در سال ۲۰۱۱ اسکایپ را خریداری کرد. شما می توانید با حداکثر ۲۵۰ نفر از طریق Skype for Business جلسه آنلاین برگزار کنید. حتی اگر افرادی که قصد دارید به صورت آنلاین ملاقات کنید اسکایپ برای کسب کار را نداشته باشند، شما با استفاده از یک لینک اختصاصی آن ها را به جلسه دعوت می کنید.
  اسکایپ فور بیزینس توسط روش های احراز هویت و رمزنگاری محافظت می شود و امنیت مورد نیاز برای برقرار کردن و آرشیو کردن ارتباطات خصوصی را فراهم می کند. به عنوان ادمین اسکایپ برای کسب و کار، شما می توانید اکانت های کاربران سرویس خودتان را مدیریت کنید. به شما این دسترسی داده می شود که اشتراک ها را حذف کنید و ویژگی هایی را فعال کنید که نیازهای همکاری هر کاربر را برآورده می کند. همچنین با توانایی استفاده از سیستم های تلفن PBX و یا VoIP شما قادر خواهید بود هزینه ارتباطات را به طور قابل توجهی کاهش دهید و قادر به پشتیبانی از خدماتی مانند صدا، ویدیو و کنفرانس آنلاین در یک پلتفرم منحصر به فرد هستید.

  تفاوت بین اسکایپ، مایکروسافت تیمز و اسکایپ فور بیزینس چیست؟

  نسخه رایگان اسکایپ برای مشاغل کوچکتر تا ۲۰ کارمند عالی است. استفاده از آن رایگان است، مگر اینکه بخواهید برای برقراری تماس با تلفن ثابت و تلفن همراه اعتبار بخرید.

  مایکروسافت تیمز به شما امکان می دهد تا داخل یا خارج از سازمان خود میزبان کنفرانس های صوتی ، تصویری و وبینار باشید. تیم های ۱۰ تا ۱۰ هزار نفری می توانند در هر مکانی از این سرویس استفاده کنند. شما به راحتی می توانید پرونده ها را به اشتراک بگذارید ، در چت های یک به یک و گروهی و سایر موارد با امنیت درجه سازمانی شرکت کنید. همچنین می توانید از Skype برای شرکت در گفتگوهای یک به یک و تماس با کاربران مایکروسافت تیم استفاده کنید.

  Skype for Business به شما امکان می دهد تا حداکثر ۲۵۰ نفر را به جلسات آنلاین اضافه کنید ، امنیت درجه سازمانی را فراهم می کند ، به شما امکان می دهد تا حساب های کارمندان را مدیریت کرده و در برنامه های Office خود ادغام کنید.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
Home
Account
Cart
Search
Explore
Drag