Model S Plaid تسلا رکورد تولید EV را در پیست مشهور آلمان نوربرگرینگ ثبت کرد

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ Model S Plaid تسلا رکورد جدیدی را برای سریع ترین خودروی برقی تولید نشده بدون تغییر در پیست اتومبیلرانی نوربرگرینگ آلمان ثبت کرد و مسیر 12.9 مایل را تنها در هفت دقیقه و 30.909 ثانیه به پایان رساند.

ایلان ماسک ، رئیس تسلا در توییتر اعلام کرد خودرویی که برای دویدن استفاده می شود کاملاً بدون تغییر و مستقیم از کارخانه است.

این رکورد قبلی هفت دقیقه و 42 ثانیه توسط اولین EV پورشه ، Taycan ، در سال 2019 تنظیم شد.

https://www.youtube.com/watch؟v=Ujp3q_aryRA

تسلا به تازگی راه اندازی شده است مدل S Plaid از سه موتور الکتریکی استفاده می کند که مجموعاً 1020 اسب بخار قدرت تولید می کنند. این سدان چهارچرخ محرک می تواند 60 مایل در ساعت از توقف تنها در 1.99 ثانیه حرکت کند و حداکثر سرعت آن 200 مایل در ساعت (با چرخ ها و تایرهای مناسب مجهز است ، که تا اواخر امسال به طور رسمی ارائه نمی شود).

این روزها در حالی که چشمگیر است ، دور زدن پیاده روی در نوربرگرینگ عمدتا فقط به خاطر افتخار است. و در حالی که سریع برای یک EV ، هنوز هم بسیار عقب تر از برخی از سریع ترین خودروهای احتراق تولیدی / خیابانی قادر به

پورشه 911 GT2 RS در حال حاضر رکورد جهانی این رده را با زمان 6: 38.835 در 14 ژوئن 2021 به دست آورد. مرسدس ، لامبورگینی و فراری نیز دورهای چشمگیری را تجربه می کنند ، مانند دوج وایپر و مدلهای مختلف مک لارن. به

ماسک گفت تسلا همچنین قصد دارد این دوره را با یک Plaid اصلاح شده مجهز به سطوح هوایی ، ترمزهای کربنی و لاستیک های درجه پیگیری کند.

Model S Plaid می تواند باشد سفارش داده شده در وب سایت تسلا ، با شروع از 129،990 دلار.


[ad_2]
Source link