Epic باید 3 میلیون دلار به اپل برای پرداختن به قوانین فروشگاه App پرداخت کند ، اما هنوز هم یک برد Epic است

[ad_1]

چرا مهم است: حکم این هفته در پرونده دادگاه بین Epic Games و Apple منجر به برد و باخت در هر دو طرف شد. اپل نمی تواند پیوندهای سیستم های پرداخت خارجی را بر روی پلتفرم خود مسدود کند ، اما قاضی همچنان معتقد است که Fortnite را به طور قانونی از iOS منع کرده و می تواند از نقض قرارداد Epic خسارت بگیرد.

بزرگترین تصمیم در حکم جدید این حکمی بود که می گوید اپل نمی تواند توسعه دهندگان در سیستم عامل iOS خود را از پیوند دادن به گزینه های پرداخت خارج از iOS منع کند. این می تواند میلیاردها دلار برای سود بلند مدت اپل هزینه داشته باشد ، اما قاضی حکم کرد که Epic هنوز قوانین اپل را نقض می کند ، زیرا در زمان شروع پرونده در سال گذشته به گزینه پرداخت خود متصل شد.

Epic سال گذشته از اپل شکایت کرد ممنوعیت Fortnite از iOS. اپل این کار را انجام داد زیرا Epic شروع به هدایت مشتریان Fortnite در iOS کرد تا هزینه اقلام درون بازی را از طریق پرداخت مستقیم Epic پرداخت کنند و اپل را از 30 درصد کمیسیون جمع آوری شده در معاملات اکثر برنامه ها حذف کرد.

طبق 185 صفحه حکم، Epic مبلغ 12،167،719 دلار از Fortnite از طریق پرداخت مستقیم Epic بین ماه های آگوست و اکتبر سال گذشته جمع آوری کرد. اکنون باید 30 درصد از این مبلغ را به اپل و همچنین “30٪ از درآمد حاصل از Epic Games از 1 نوامبر 2020 تا تاریخ قضاوت” جمع آوری کند. این مبلغ حداقل به 3.6 میلیون دلار می رسد.

این حکم همچنین می گوید که اپل به طور کامل از حق خود برای لغو Epic از iOS برخوردار است ، اگرچه اکنون دیگر نمی تواند توسعه دهندگان را از انجام کارهای Epic باز دارد. از زمان کره جنوبی گذشت اوپیک ماه گذشته قانونی را ممنوع کرد که اپراتورهای فروشگاه برنامه را مجبور به پرداخت سیستم های پرداختی خود به توسعه دهندگان نمی کرد ، اما سعی کرد حداقل در کره جنوبی به سیستم عامل iOS بازگردد. تا کنون اپل این کار را کرده است ردو این حکم ممکن است نشان دهد که اپل هرگز مجبور نخواهد بود Epic را دوباره وارد کند.

انتظار می رود که هر دو شرکت به بخش هایی از این حکم اعتراض کنند.

[ad_2]
Source link