یک مدل ترکیبی برای آموزش عالی

[ad_1]

تغییر ناگهانی هرگز آسان نیست. بنابراین ، بر هیچ کس پوشیده نیست که تغییر ناگهانی به آموزش از راه دور در سال گذشته باعث ایجاد چالش های سختی شد.

در همان زمان ، درسهای مهمی آموخت ، تفکر خلاق در همه زمینه های آموزشی غالب شد و برخی مزایای قوی برای آموزش از راه دور پدیدار شد – هنگامی که این کار به درستی و با فناوری عالی انجام شود.

با حرکت به سمت حالت عادی “بعدی” ، با افزایش تعداد بیشتری از دانش آموزان به کلاس ها و محوطه های دانشگاهی ، ترکیب بهترین ها از هر دو جهان-مجازی ، در محوطه دانشگاه و در کلاس-به شیوه های ابتکاری مهم خواهد بود.

من معتقدم که این مدل یادگیری ترکیبی راه آینده است. و فرصت هایی را برای جبران عدم تعادل ها و کاستی های آموزشی که ریشه در شیوه های قرن ها دارد ، ارائه می دهد. این امر مستلزم رویکردهای تخیلی جدیدی برای یادگیری است که دانش آموزان را از هر زمینه و سبک یادگیری برای دنیایی با تغییرات سریع آماده می کند. و به فناوری سطح بعدی نیاز دارد-به ویژه ابزارهای همکاری که انعطاف پذیری ، فراگیری و امنیت را ایجاد می کند.

در سطح دانشگاه ، دانشجویان حتی قبل از همه گیری به سمت مدل ترکیبی حرکت می کردند. همانطور که در مورد کارمندان اداری ، بسیاری انتظار دارند انتخاب بیشتری در مورد آنچه که یاد می گیرند و چگونه انجام می دهند ، داشته باشند. برخی می خواهند به صورت تمام وقت در دانشگاه باشند. دیگران ترجیح می دهند تجربه یادگیری را با کار ، کارآموزی یا سفر ترکیب کنند. در عین حال ، دانش آموزان به دنبال تعادل مناسب بین تنهایی/زمان تمرکز ، کار گروهی یا تعاملات تک به تک با سایر دانش آموزان و معلمان خواهند بود.

برای نسلی از بومیان دیجیتال ، همکاری و یادگیری مجازی طبیعی است. بسیاری از آنها یادگیرندگان بصری یا حرکتی/لمسی هستند ، بنابراین هواپیمای بدون سرنشین یک سخنرانی فقط برای شنوایی ممکن است برای آنها کار نکند. با این حال ، بهترین بسترهای همکاری همه سبک های یادگیری را در بر می گیرد.

در سیسکو ، ما در برنامه ای به نام اشتیاق برای مدلهای آموزشی جدید می بینیم صداهای آیندهبه این پلتفرمی است که بر روی آن مربیان و دانش آموزان می توانند ایده های خود را درباره تصور مجدد آموزش بیان کنند – و فناوری نوآورانه یک موضوع کلیدی برای گفتگو است.

Webex ، برای چالش های همه گیر و فراتر از آن

به همین دلیل من از آخرین نوآوری های Cisco Webex هیجان زده هستم. این ابزار نخستین ابری در طول همه گیری همه گیر ضروری بود ، زیرا بسیاری از مدارس در سراسر جهان به طور ناگهانی به آموزش از راه دور روی آوردند. Webex امنیت بالاتری را برای محافظت در برابر انواع مزاحمت های آنلاین ارائه می دهد که درس های زیادی را که بر روی پلتفرم های کمتر ایمن برگزار می شوند ، افزایش داده است. و با همه چیز ، از تابلوهای هوشمند بصری و اتاقهای بریکت گرفته تا پیامهای فوری و رونویسی جلسات با استفاده از هوش مصنوعی ، به مدارس این امکان را داد تا در طول یک زمان سخت تلاش کنند سطوح بالای تداوم را حفظ کنند.

دانشگاه لوئیس ایتالیا مدرسه ای است که به خوبی برای همه گیری آماده شده بود. این دانشگاه که قبلاً با سیسکو و شرکایش برای نوسازی بنیان شبکه مدرسه ، انتقال سرورهای خود به ابر و استفاده از ابزارهای یادگیری نوآورانه مانند Webex کار کرده بود ، توانست یادگیری از راه دور خود را بلافاصله پس از شیوع بیماری همه گیر در ایتالیا در اوایل سال گذشته ، افزایش دهد.

تغییر ناگهانی هرگز آسان نیست ، اما لوئیس از این طوفان و همچنین هر مدرسه ای عبور کرد. از زمان شروع همه گیری بیش از 10 هزار کلاس آنلاین برگزار کرده است. و مشارکت دانش آموز و معلم در واقع از زمان همه گیری بیشتر امتیاز یافته است.

علاوه بر این ، دانشگاه لوئیس به دنبال حفظ بسیاری از روشهای آموزشی جدید است که طی یک سال گذشته ، پس از کاهش همه گیری ، حفظ شده است. آنها حتی نام خود را برای این استراتژی مرحله بعدی دارند: یک محیط یادگیری “phygital” که معلمان و دانش آموزان از راه دور را با تجربه سالن سخنرانی آجر و ملات ترکیب می کند.

حمایت از آینده فراگیر دانشگاه ها

جدیدترین نوآوری های Webex آموزش ترکیبی را به سطح بعدی می برد. آینده آموزش و پرورش همه چیز در مورد انعطاف پذیری ، انتخاب و ایمنی خواهد بود. و Webex امن ترین و انعطاف پذیرترین پلتفرم است ، با این هدف که تجربه مجازی را 10 برابر بهتر از حضور شخصی کند. بنابراین ، هیچ دانش آموز یا کارگری از راه دور هرگز کمتر از ارتباط کامل احساس نمی کند.

برای انجام این کار ، سیسکو ویژگی هایی مانند رونویسی با استفاده از هوش مصنوعی و ترجمه در زمان واقعی را اضافه کرده است. در حال حاضر ، همکاری می تواند نه تنها از موانع جغرافیایی بلکه از موانع زبانی عبور کند. Webex همچنین با برنامه ها و سرویس های دیگر مانند محل کار فیس بوک ارتباط برقرار می کند و پیام های فوری ، تلفن و سایر روش های ارتباطی را در یک پلت فرم ادغام می کند. همراه با تخته هوشمند و سایر ویژگی ها ، همه نوع یادگیری را قادر می سازد.

تجربه دانشگاه برای بسیاری از دانش آموزان یک تجربه رشد مهم باقی خواهد ماند. اما من مشتاقانه منتظر آینده ای هستم که در آن دانش آموزان از همه زمینه های اقتصادی ، فرهنگ ها و مناطق بتوانند از یکدیگر درس بگیرند و فرصت های آموزشی جدیدی کسب کنند. در صورت نیاز ، دانشجویان می توانند از راه دور به سخنرانی ها مراجعه کنند. و آنها می توانند تحصیلات خود را متناسب با سبک های یادگیری و شرایط زندگی خود تنظیم کنند.

و آنها می توانند همه این کارها را با دانستن امنیت خود انجام دهند. در سطح دانشگاه ، بسیاری از مسسات تحقیقات مهمی انجام می دهند ، بنابراین امنیت در درجه اول اهمیت قرار دارد. اما حریم خصوصی شخصی نیز به همان اندازه مهم است ، بنابراین Webex رمزگذاری و امنیت بالایی را در هر سطح از طراحی ، برنامه نویسی و استفاده ایجاد می کند.

جهان بیش از هر زمان دیگری به متفکران تحصیل کرده و خلاق نیاز دارد. اما برای مدت طولانی ، میلیون ها نفر از فرصت هایی که آموزش عالی ارائه می دهد محروم شده اند. با گشودن درها به روی تعداد بیشتری از دانشمندان ، اگر نبوغ کاملی نداشته باشیم ، از منابع جدید استعداد و چشم انداز استفاده خواهیم کرد.

من معتقدم که مدلهای یادگیری ترکیبی مدارس را قادر می سازد تا ذهنهای جوان را توسعه دهند که آماده مقابله با بزرگترین چالشهای ما هستند. و فناوری عالی آنها را در هر مرحله پشتیبانی می کند.

###


[ad_2]
Source link