گفته می شود فیس بوک روی سیلیکون سفارشی برای سرورها کار می کند

[ad_1]

تصویر بزرگ: فیس بوک به لیست فزاینده ای از شرکت هایی که برای توسعه تراشه های خود عجله دارند اضافه می کند. اپل ، مایکروسافت ، گوگل ، آمازون ، تسلا و بایدو همه به دنبال کاهش وابستگی خود به غول های سیلیکونی مانند Intel ، AMD ، Nvidia و Qualcomm هستند. دلیل اصلی این است که سیلیکون سفارشی که برای حجم کاری خاص طراحی شده است ، نیاز به قدرت کمتری دارد و می تواند مقیاس پذیرتر از سخت افزارهای عمومی باشد. مورد اخیر به کالایی تبدیل شده است که هر رقبا می توانند از آن استفاده کنند و اجازه نمی دهد که با نرم افزار ادغام شود.

فیس بوک یکی از چندین شرکت است که از قطار سیلیکونی سفارشی استفاده می کند و به خود متکی می شود. به گفته الف گزارش از The Information ، این غول اجتماعی در حال توسعه خانواده ای از چیپست های ویژه برای تسریع کارهای یادگیری ماشین است. یکی از این موارد در آموزش هوش مصنوعی که به توصیه های محتوا رسیدگی می کند ، استفاده می شود.

این تلاش به سال 2018 بر می گردد به وقوع پیوست که فیس بوک به دنبال استخدام مهندسانی با تجربه در طراحی FPGA و ASIC بود. یک سال بعد ، این شرکت برنامه های خود را برای ایجاد خط لوله هوش مصنوعی برای مراکز داده خود با کمک شرکایی مانند اینتل ، کوالکام ، مارول ، اسپرانتو و هابانا فاش کرد. متعلق به توسط اینتل

با این حال ، گزارش جدید نشان می دهد که غول اجتماعی نظر خود را تغییر داده است و در حال توسعه تراشه های جدید به طور کامل در خانه است. یک سخنگوی شرکت برای ما توضیح داد که “فیس بوک همواره در حال بررسی راه هایی برای افزایش سطح محاسبه عملکرد و بهره وری قدرت با شرکای سیلیکونی خود و از طریق تلاش های داخلی خود ما است.” این نشان می دهد که شرکت قصد دارد طی سالهای آینده مراحل کوچکی را طی کند ، زیرا تراشه های جدید هنوز جایگزین کامل راه حل های شخص ثالث نشده اند.

این شرکت همچنین در حال توسعه تراشه ای برای کدگذاری ویدئو برای بهبود زیرساخت هایی است که فیلم ها و پخش زنده را در برنامه های خود ارائه می دهد. این مشابه کاری است که گوگل با آن انجام داده است “آرگوس“واحدهای کدگذاری ویدیو (VCU) برای سرعت بخشیدن به کدگذاری فیلم های بارگذاری شده در YouTube.

[ad_2]
Source link