کوالکام اولین تراشه لپ تاپ با طراحی Nuvia را در سال 2022 رونمایی خواهد کرد

[ad_1]

در نامه: کوالکام Nuvia را خریداری کرد تا در بازار پردازنده های لپ تاپ پیشرفت کند و این شرکت مصمم است که با طراحی هسته بعدی خود در سال 2022 تحت تأثیر قرار گیرد. در همان زمان ، غول سیلیکون مایل است در صورت لزوم و همچنین مجوز از طرح های Arm استفاده کند. معماری Nuvia برای شرکت هایی که می خواهند تراشه های سرور سفارشی بسازند.

آخرین اعلامیه بزرگ کوالکام این بود Snapdragon 888+ پلتفرم موبایل که دارای ساعت های بالاتر و عملکرد یادگیری ماشین بهبود یافته است و تلفن های پرچمدار جدیدی را که اواخر امسال به بازار عرضه می شوند را تأمین می کند ، اما سازنده تراشه همچنین برنامه های بزرگی برای بازار نوت بوک ها دارد.

امروز ، کوالکام قصد دارد تراشه های جدید تلفن همراه را برای لپ تاپ ها در سال 2022 منتشر کند که از معماری Nuvia بهره می برد. کوالکام اوایل سال جاری Nuvia را به قیمت 1.4 میلیارد دلار خریداری کرد و با این کار سه سرباز قدیمی سیلیکون را که قبلاً در اپل ، AMD ، گوگل و برادکام کار می کردند وارد هیئت مدیره کرد. این سه نفر قبلاً بر روی طراحی تراشه های مبتنی بر بازو برای مرکز داده متمرکز بودند ، اما اکنون تلاش آنها در ساخت پردازنده های بهتر برای تلفن ها ، لپ تاپ ها ، کمک راننده پیشرفته برای اتومبیل ها و زیرساخت های شبکه است.

در طی یک رویترز مصاحبه، مدیر عامل جدید منصوب کوالکام ، کریستیانو آمون گفت که اطمینان دارد شرکت وی می تواند تراشه هایی ارائه دهد که نه تنها با M1 اپل قابل رقابت باشد بلکه می تواند در نهایت پیشگام بسته باشد. آمون به جزئیات بیشتری نپرداخت ، اما او گفت که این شرکت در تلاش است “عملکرد اصلی برای یک دستگاه باتری” ، اشاره به بهره وری انرژی Nuvia هسته ققنوس.

این بدان معناست که کوالکام می تواند یک تراشه لپ تاپ ارائه دهد که می تواند در مقایسه با پردازنده های نسل 10 اینتل و معادل های ذن 2 AMD ، بین 40 تا 50 درصد عملکرد IPC بیشتر ارائه دهد ، در حالی که برای دستیابی به آن سطح از عملکرد فقط به یک سوم قدرت نیاز دارد. در حال حاضر ، کوالکام Snapdragon 8cx، 8c ، و 7 درجه پیشنهادات x86 را از نظر دوام باتری به چالش بکشید ، اما به عملکرد عملکرد Apple M1 نزدیک نباشید.

این شرکت همچنین روابط خود را با Arm ادامه خواهد داد و اگر نتیجه بهتری از آنچه مهندسان Qualcomm و Nuvia ارائه می دهند ، استفاده از طرح Arm آزاد است. آمون افزود که به زودی Qualcomm از معماری Nuvia برای ساخت تراشه های سرور یا تلفن های هوشمند استفاده نخواهد کرد. در عوض ، این مجوز طرح های اصلی Nuvia را برای سایر شرکت هایی که می خواهند سیلیکون سفارشی برای مرکز داده بسازند ، مجوز می دهد.

[ad_2]
Source link