پردازنده های گرافیکی Arc اینتل بازار زیر 200 دلار را در نظر دارند ، اما آیا … یک RTX 2060 تازه شده؟

[ad_1]

چرا مهم است: تا کنون ، بر هیچ کس پوشیده نیست که پردازنده های گرافیکی Arc Alchemist اینتل با کارت های AMD یا Nvidia مطابقت ندارد و احتمالاً به طور کامل توسط محصولات نسل بعدی که سال آینده عرضه می شوند ، طبقه بندی خواهند شد. با این حال ، همچنین مشخص می شود که آنها تقریباً در بازار رده پایین مورد رقابت قرار نخواهند گرفت … اما طبق نشت دیگری ، انویدیا در حال آماده سازی یک RTX 2060 تازه است تا این فاصله را قبل از راه اندازی Alchemist پر کند.

اسلاید فاش شده ای که در آن منتشر شده است بایدو بار دیگر تأکید می کند که Arc Alchemist قصد دارد از برترین کارت های گرافیکی “Enthusiast+”-RTX 3080 و RX 6800 XT ، و همچنین پسرعموهای محصول هاله ای بالاتر خود-به تنهایی خارج شود. در عوض ، بخش بالایی مجموعه Alchemist ، که هنوز با نام تجاری DG2 به آن اشاره می شود ، بخش بالای بازار متوسط ​​را پوشش می دهد ، در حالی که پردازنده های گرافیکی با انتهای پایین “SOC2” شکاف واضح در نسخه های اخیر زیر 300 دلار را هدف قرار می دهند.

جای تعجب است که خط تولید Alchemist تنها از دو خانواده سیلیکون GPU مشتق شده است. در مقابل ، سری Navi AMD دارای سه نوع سیلیکون است ، در حالی که Nvidia Ampere بر چهار نسخه است ، که مورد دوم منجر به شکاف عملکرد ناخوشایند بین RTX 3060 Ti مشتق شده از GA104 و RTX 3060 GA106 می شود.

به نظر می رسد رقابت نیز در راه است ، همانطور که به گفته خودی ها VideoCardz، انویدیا RTX 2060 را برای گردش دیگری آماده می کند. پردازنده گرافیکی مبتنی بر تورینگ ظرفیت vRAM خود را تا 12 گیگابایت افزایش می دهد ، اما به غیر از این گفته می شود همان GPU است که در ژانویه 2019 راه اندازی شد و نه یک نسخه قدرتمندتر مانند سری Super.

اگرچه از جذابیت آخرین و بزرگترین نسل کارت گرافیک برخوردار نیست ، اما RTX 2060 که دوباره عرضه می شود می تواند در صورت قیمت مناسب ، بازار کم حجم GPU را پر کند ، زیرا در لپ تاپ ها نشان داده شده است که از RTX 3050 پیشی گرفته است. Ti با این حال ، قیمت GDDR6 با پردازنده گرافیکی و کنسول فعلی افزایش یافته است ، که ممکن است آب سردی را برای چشم اندازهای پردازنده گرافیکی با 12 گیگابایت ارزان قیمت به همراه داشته باشد.

بر اساس این گزارش ، این کارت می تواند تا پایان سال 2021 یا ژانویه 2022 به بازار برسد ، که به موقع برای پیشگیری از پردازنده های گرافیکی Alchemist به همان بازار ارزان قیمت پیش می آید. شاید کمی خوشبین باشد که اینتل هنوز می تواند کلاس 150-199 دلار را “Mainstream+” در نظر بگیرد-حداقل ، نه از زمان GTX 1060 3 گیگابایت و RX 570 راه برگشت وقتی – اما رقابت بیشتر در آن محدوده قیمت همیشه خوش آمدید.

[ad_2]
Source link