ناسا تاریخ پرتاب جدیدی را در 18 دسامبر برای تلسکوپ فضایی جیمز وب تعیین کرد

[ad_1]

خلاصه: متأسفانه پیچیده ترین رصدخانه فضایی ناسا تا به امروز یکی از سخت ترین پروژه های آژانس است. کار روی جانشین تلسکوپ فضایی هابل به طور رسمی در سال 1996 آغاز شد ، حدود 6 سال پس از پرتاب هابل به مدار زمین. بسیاری از تأخیرها و هزینه های اضافی به وجود آمد و پروژه را بسیار فراتر از تاریخ شروع اولیه 2007 و بودجه زیر 1 میلیارد دلار قرار داد.

ناسا تاریخ جدیدی را برای پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب در 18 دسامبر 2021 تعیین کرده است. آزمایش نهایی را به پایان رساند اواخر ماه گذشته در اینجا امیدواریم که تاریخ واقعاً این زمان بماند.

در زمان آن در پایان سال راه اندازی می شود (با فرض اینکه واقعاً اتفاق بیفتد) ، نزدیک به 10 میلیارد دلار در ماموریت غرق شده است.

هنگامی که سرانجام در فضا به مقصد می رسد ، تلسکوپ فضایی جیمز وب وعده می دهد که نگاه بی سابقه ای به جهان ارائه می دهد که به ما در درک بهتر منشأ و مکان ما در آن کمک می کند. این تلسکوپ مادون قرمز دارای یک آینه اولیه 6.5 متری است که از 18 بخش جداگانه تشکیل شده است که یکبار در فضا نمایان می شوند.

ناسا قصد دارد این تلسکوپ را در مدار هاله ای در فاصله 930 هزار مایلی زمین قرار دهد ، جایی که بتواند در آن دمای بسیار پایین مورد نیاز سازهای آن

تلسکوپ وب در حال حاضر در تاسیسات نورثروپ گرومن در ساحل ردوندو ، کالیفرنیا ذخیره می شود ، اما به زودی به ایستگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه ارسال می شود و از طریق موشک آریان 5 به فضا می رود.

[ad_2]
Source link