معیارهای اولیه GPU موبایل Arc اینتل را شبیه GTX 1650 Max-Q تیز کرده است

[ad_1]

در نامه: اولین موج کارت های گرافیکی Arc اینتل هنوز در دسترس نیست ، اما این شرکت هسته Xe-HPG و پشتیبانی از Xe Super Sampling (XeSS) را معرفی کرده است. معیارهای اولیه به صورت آنلاین ظاهر شده اند و در صورت اثبات صحت آنها نشان می دهد که اگر اینتل می خواهد “کیمیاگر” را برای انتشار 2022 آماده کند ، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارد.

اینتل در حال حاضر بر روی آن کار می کند قوس پردازنده های گرافیکی با کارایی بالا برای رایانه های رومیزی و فاکتورهای موبایل ، اما اولین محصولات این تلاش تا سه ماهه اول سال 2022 به دست نمی آیند. Chipzilla نکاتی را درباره برنامه های خود با Arc و چگونگی به چالش کشیدن انویدیا و انویدیا ارائه کرده است. AMD در بازار GPU مجزا ، اما غیر از نقشه راه و قدری ابزارهای نرم افزاری عالی، ما در مورد نحوه عملکرد این پردازنده های گرافیکی جدید کمی ایده نداریم.

تعدادی از نشتی پیشنهاد کرده اند که راه حل های گرافیکی آینده “کیمیاگر” اینتل در چندین SKU ارائه می شود ، از 128 واحد اجرا و 4 گیگابایت VRAM در یک گذرگاه محدود 64 بیتی و تا یک مدل بالا با 512 واحد اجرایی با 16 گیگابایت VRAM در اتوبوس 256 بیتی ، که گفته می شود از نظر عملکرد تقریباً بین Nvidia RTX 3070 و RTX 3080 قرار دارد.

با تشکر از برخی معیارهای اولیه که توسط آنها مشاهده شد Tum_Apisak، ما می توانیم در مورد عملکرد موبایل GPU سطح بالا Alchemist عملکرد بسیار خوبی داشته باشیم. اینها آزمایشات Geekbench 5 هستند که با پردازنده Intel Tiger Lake انجام شده اند ، و ما احتمالاً در حال بررسی نمونه مهندسی اولیه هستیم ، اما تصویر برای کیمیاگر زیبا نیست.

به نظر می رسد نمونه مهندسی نمره OpenCL 34816 امتیاز را با سرعت 1800 مگاهرتز کسب کرده است که اگر به صورت اسمی گرفته شود نتیجه ناامیدکننده ای خواهد بود. برای مرجع ، این تقریباً در سطح آخرین نسل GeForce GTX 1650 Max-Q انویدیا است که در واقع می تواند بیش از 36000 امتیاز در همان آزمایش کسب کند.

مسلماً ، این فقط یک آزمایش منحصر به فرد است که عملکرد محاسباتی GPU کیمیاگر را اندازه گیری می کند ، که دوباره نمونه اولیه با سرعت بسیار پایین 1800 مگاهرتز است. اینتل در ارائه روز معماری خود پیشنهاد داد که می توان انتظار داشت موتور گرافیکی Xe-HPG 1.5 برابر عملکرد-وات و فرکانس عملکرد Xe-LP را در کارت Iris DG1 که در اوایل سال جاری منتشر شد ، داشته باشد.

این امر باعث افزایش نظری سرعت کلاک فراتر از 2 گیگاهرتز می شود ، که نشان می دهد ما در حال بررسی سیلیکون اولیه در اینجا هستیم ، و در یک عامل متحرک کمتر ، به این معنی که ممکن است از نظر قدرت محدود باشد. در ماه ژوئن ، شخصی عملکرد بازی Iris DG1 را آزمایش کرد و متوجه شد که چنین است به طرز شگفت انگیزی مناسب با وجود انبوهی از معیارهای اولیه که خلاف این را نشان می دهند در تعدادی از بازی های محبوب.

اگر اتفاق بیفتد ، همین اتفاق می تواند در مورد Alchemist رخ دهد ، و ناگفته نماند که اینتل فقط باید در طول پردازنده های گرافیکی سطح اول و متوسط ​​استفاده کند شرایط فعلی بازار، که انتظار می رود حداقل تا یک سال دیگر ادامه یابد. اگر بتواند با استفاده از گیاهان تراشه خود آنها را بدون اختلال تولید کند ، بسیاری از گیمرها و ماینرهای ارزهای رمزنگاری شده آنها را با ضربان قلب خریداری می کنند.


[ad_2]
Source link