مدیرعامل اینتل معتقد است بیش از 20 درصد از مواد خودروهای برتر تا سال 2030 به تراشه ها اختصاص داده می شود

[ad_1]

در نامه: با نوسازی وسایل نقلیه ، تعداد تراشه های مورد نیاز برای تولید آنها به نسبت افزایش یافت. تا سال 2019 ، نیمه هادی ها تنها چهار درصد از صورت حساب مواد اولیه خودرو (BOM) را تشکیل می دادند ، اما انتظار می رود این ارزش در سال های آینده افزایش یابد. تا سال 2025 ، 12 درصد از BOM باید در تراشه ها استفاده شود و تا 2030 به 20 درصد افزایش می یابد.

پیش بینی ها ارایه شده در IAA Mobility توسط Pat Gelsinger ، مدیرعامل اینتل ، رشد 5 برابری را طی 11 سال نشان می دهد. علاوه بر افزایش نیمه هادی ها برای تولید خودروهای درجه یک ، جلسینگر همچنین انتظار دارد تا پایان این دهه بازار کل آدرس پذیر (TAM) به 115 میلیارد دلار برسد که بیش از 11 درصد کل TAM سیلیکون را تا آن زمان نشان می دهد.

به گفته گلسینگر ، دلیل این امر “دیجیتالی شدن همه چیز” در کنار “چهار ابرقدرت دیگر” است: “محاسبه همه جا ، ارتباط فراگیر ، زیرساخت ابر به لبه و هوش مصنوعی”. این چهار خودرو راه خود را در صنعت خودرو باز می کنند ، زیرا تولید کنندگان سیستم های بدون راننده ، کمک رانندگی ، سیستم های ناوبری ، ویژگی های امنیتی بهبود یافته و غیره را ارائه می دهند.

نیاز روزافزون به نیمه هادی ها باعث شده است که اینتل در زمینه تولید محصولات جدید سرمایه گذاری کرده و نمونه های موجود را ارتقا دهد. در ایالات متحده ، ما در حال حاضر در مورد برنامه های اینتل از a مگا فابریک 120 میلیارد دلار و سرمایه گذاری 3.5 میلیارد دلاری در کارخانه نیومکزیکوبه در سراسر حوضچه ، این شرکت قصد دارد دو کارخانه با سرمایه گذاری مشترک 80 میلیارد یورو بسازد.

اینتل همچنین با شرکای اروپایی خود در مورد بهترین راه برای استفاده از فرایندهای بهبود یافته گره بحث می کند. تراشه های خودرو عمدتا بر اساس گره های قدیمی تر هستند ، اما اینتل انتظار دارد در سالهای آینده این مورد را تغییر دهد. برای انجام این کار ، این شرکت در حال ساخت ظرفیت خود در صنعت ایرلند به صنعت خودرو و همچنین راه اندازی Intel Foundry Services Accelerator است ، برنامه ای که برای کمک به طراحان تراشه های خودرو برای انتقال به گره های پیشرفته طراحی شده است.

جلسینگر می گوید: “این دوره جدید تقاضای پایدار برای نیمه رساناها به تفکر جسورانه و بزرگی نیاز دارد.” “من به عنوان مدیرعامل اینتل ، این امتیاز بزرگ را دارم که بتوانم انرژی 116000 کارمند و اکوسیستم عظیم طراحی و تولید تراشه ها را برآورده کنم تا بتوانم تقاضا را برآورده کنم.”

انتظارات ژلسینگر در شرایطی است که ممکن است بدترین زمان کمبود تراشه جاری باشد ، زیرا اخیراً زمان سرب تراشه رسیده است بالاترین رکورد 26.5 هفته و ریخته گری افزایش یافت قیمت تراشه به طور قابل توجهی حتی خودروسازانی مانند تویوتا مجبور بودند کاهش تولید 40 درصد به دلیل وضعیت جاری.

ما صمیمانه امیدواریم که انتظارات ژلسینگر برآورده شود و وضعیت وخیمی را که صنعت نیمه هادی در آن قرار دارد بهبود بخشد.

[ad_2]
Source link