مدلهای PS5 تازه شده خنک تر از اولین کنسولهای تجدید نظر شده هستند

[ad_1]

در متن: یک سال پس از عرضه PS5 ، سونی تصمیم گرفت این کنسول را بازنگری کند ، تغییرات کوچکی را ارائه داد و در قسمت خنک کننده یک به روز رسانی قابل توجه را ارائه کرد. این به روز رسانی دارای یک هیت سینک جدید و کوچکتر بود ، که عملکرد خنک کننده کمتری را نشان می داد ، اما همانطور که به نظر می رسد ، به این اندازه خطی نیست.

اولین آزمایش ها اجرا کن توسط آستین ایوانز ، اگرچه محدود ، به این نتیجه رسید که دمای خروجی مدل تازه شده بین 3 تا 5 درجه سانتیگراد گرمتر است. در این ویدئو ، آستین همچنین راه حل خنک کننده جدید سیستم را با کنسول “قدیمی” مقایسه کرد و تفاوت در اندازه ، مواد ، ساختار و فن متفاوت را نشان داد. یکی دیگر از تفاوت های ذکر شده توسط YouTuber ، تنظیم آنتن Wi-Fi بود ، اما هیچ آزمایشی روی آن انجام نشد.

دمای بالاتر خروجی فی نفسه ثابت نمی کند که سیستم عملکرد خنک کننده بدتری دارد. فقط نشان می دهد که هوای خارج شده از کنسول گرمتر است. این می تواند به دلایل مختلفی از جمله موقعیت جدید هیت سینک باشد. دمای بالای خروجی نیز نتیجه خنک کننده کارآمد است ، نه فقط اجزای داغ در حال کار.

https://www.youtube.com/watch؟v=Pwu_fkYwLEQ

آزمایشهای بیشتر توسط HardwareBusters و با استفاده از حسگرهای متصل به قسمتهای مختلف کنسول از جمله VRM ، اگزوز ، VRAM و CPU انجام شد. بر اساس داده ها ، CPU در کنسول PS5 جدید 11 درجه سانتیگراد خنک تر عمل می کند ، از 51 درجه سانتیگراد به 40 درجه سانتیگراد. در مورد حافظه و دمای VRM ، آنها به ترتیب 7.5 درجه سانتیگراد و 1.5 درجه سانتیگراد افزایش یافته اند. دمای خروجی PS5 قدیمی حدود 2.5 درجه سانتی گراد کمتر بود.

با این حال ، این پایان کار نبود. پس از اتهامات ناخوشایند روش آزمایش HardwareBusters ، کانال YouTube شریک شد با آزمایشگاه ایگور ، اندازه گیری های جدیدی را برای مقایسه انجام داد نتایج آزمایش GamerNexus از PS5 قدیمی تر جمع آوری شده است. آنها به جای مقایسه دمای اندازه گیری شده ، از Δ بر روی دمای محیط برای نشان دادن بهتر تفاوت بین هر دو مدل استفاده کردند.

با توجه به داده های نشان داده شده در جدول ، مدل جدید PS5 به طور کلی برتر از کنسول قدیمی است. اگرچه برخی از مقادیر به دلیل کمبود داده در PS5 قدیمی قابل مقایسه نیستند ، اما ما همچنان می توانیم بهبود VRM ، حافظه و دمای APU را بررسی کنیم.

APU خنک کننده 10-12 درجه سانتیگراد داشت ، مشابه آنچه در اولین آزمایشات انجام شده توسط HardwareBusters مشاهده کردیم ، اما شگفتی واقعی در VRM و حافظه بود. هر دو در مقایسه با PS5 GamerNexus بسیار سردتر بودند ، با دمای VRM حدود 9 درجه سانتیگراد پایین تر و دمای حافظه نیز ، از 6.4 درجه سانتیگراد تا 20.4 درجه سانتیگراد.

سایر آزمایشات انجام شده توسط HardwareBusters نشان می دهد که چرخه عملکرد فن بین مدلهای قدیمی و جدید یکسان بود ، اما سر و صدای اندازه گیری شده در حالت دوم در حالت آماده به کار کمی بیشتر بود. مصرف برق این دو مدل در حین بازی بسیار شبیه بود ، و در مدل جدید کمی بیشتر تمایل داشت. در صفحه اصلی ، PS5 تازه شده انرژی کمتری مصرف می کند.

اعتبار جدول: آزمایشگاه ایگور

[ad_2]
Source link