فناوری جدید صفحه نمایش تاشو ال جی چین و چروک ها را کاهش می دهد اما به سختی شیشه مقاوم است

[ad_1]

چیزی که باید منتظرش بود: LG Chem ، زیرمجموعه LG معتقد است که راهی پیدا کرده است تا خط تلفن همراه تاشو ناپدید شود یا حداقل بسیار کمتر از آنچه در دستگاه های فعلی مشاهده می شود ، دیده شود. این فناوری و دیگر نوآوریها می تواند راه را برای استفاده اصلی از عوامل شکل تاشو هموار کند ، به ویژه از آنجایی که وعده می دهد مشکلی را که برای مصرف کننده غیر فنی بسیار شبیه نقص به نظر می رسد ، کاهش دهد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که مهندسان هنگام طراحی گوشی های تاشو دارند این است که چگونه صفحه نمایش را به اندازه کافی قوی نگه دارند تا یکپارچگی ساختاری خود را حفظ کرده و توانایی ایجاد یک تصویر واضح را داشته باشد. تا کنون ، اوج علم مواد به آنها این امکان را داده است که دستگاه هایی با نمایشگرهایی بسازند که صدها هزار بار بدون هیچ مشکلی به داخل و خارج خم شوند ، اما عارضه جانبی آن چین و چروکی در وسط است که هرگز از بین نمی رود.

LG Chem می گوید ممکن است راه حلی پیدا کرده باشد که آن را پنجره تاشو واقعی می نامد. این اساساً نوع جدیدی از روکش برای نمایشگرهای تاشو است که می تواند به اندازه راه حل های موجود دوام داشته باشد در حالی که بسیار نازک تر است و بنابراین بسیار کمتر مستعد ایجاد چین در ناحیه ای است که صفحه نمایش تا می شود. علاوه بر این ، در مقایسه با شیشه روکش موجود در گوشی های غیر تاشو ، هیچ تفاوتی با لمس آن ندارد.

مواد شگفت انگیز یک پوشش مخصوص توسعه یافته روی یک فیلم نازک پلی اتیلن ترفتالات (PET) است که باعث افزایش مقاومت مکانیکی و حرارتی به پلاستیک می شود. با وجود ضخامت تنها چند میکرومتر (نازک تر از موی انسان) ، پوشش صفحه نمایش به سختی شیشه ای سخت است و ساخت آن ارزان تر از محلول های موجود بر اساس پلی آمید (نباید با پلی آمید اشتباه گرفته شود). با گذشت زمان ، این شرکت امیدوار است که به طور کلی نیاز به فیلم پلاستیکی PET را برطرف کند.

LG Chem ادعا می کند که پنجره تاشو واقعی حداقل 200 هزار بار بدون تخریب قابل توجه تا می شود. چین و چروک هنوز می تواند ایجاد شود ، اما باید بسیار کمتر از آنچه در تلفن های هوشمند تاشو فعلی دریافت می کنید ، دیده شود ، جایی که یک روز کافی است تا صفحه نمایش “خط تاشو” را در هر دو طرح تاشو و خارج تا کند. به

خبر بد این است که LG Chem انتظار نمی رود تا سال 2022 به قابلیت های تولید انبوه برای پنجره تاشو برسد و فروش عمده آن در سال 2023 آغاز می شود. خبر خوب این است که می توان انتظار داشت فناوری تاشو شود لپ تاپ و تبلت

[ad_2]
Source link