سهام غول های بازی Tencent و NetEase پس از تهدید مقررات بیشتر چین یک شبه سقوط می کنند

[ad_1]

به طور خلاصه: دو شرکت بزرگ بازی سازی چین ، Tencent و NetEase ، ارزش مجموع بیش از 60 میلیارد دلار خود را در 24 ساعت گذشته از دست داده اند. این رقم هشت برابر بیشتر از آن چیزی است که مایکروسافت برای خرید شرکت مادر Bethesda ، ZeniMax پرداخت کرده است.

بازار سهام در حالی بالا می رود که چین همچنان بیش از حد صنعت بازی های ویدیویی را در چین کنترل می کند. ماه گذشته ، مقامات چینی مأمور کودکان زیر 18 سال فقط می توانند در روزهای جمعه ، تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات فقط به مدت یک ساعت بازی های ویدئویی انجام دهند. قوانین قبلی 1.5 ساعت در طول هفته و سه ساعت در روزهای تعطیل و آخر هفته مجاز بود.

خبرگزاری دولتی خبرگزاری شین هوا می گوید که تنظیم کننده های چینی این هفته دوباره با رهبران صنعت ملاقات کردند ، نصیحت کردن آنها تمرکز خود را بر روی سود متوقف کرده و شروع به ایجاد تغییراتی در طراحی بازی می کنند که “افزودنی” ایجاد نمی کند.

شین هوا گزارش داد: “مقامات به شرکت ها و سیستم عامل ها دستور دادند تا محتویات بازی های خود را بررسی کنند.” “محتوای ناپسند و خشونت آمیز و آنهایی که تمایلات ناسالم را پرورش می دهند ، مانند پول پرستی و زنانگی ، باید حذف شوند.”

علاوه بر این ، گزارش شده است که دولت چین محدودیت تعداد مجوزهایی را که برای بازی های آنلاین صادر می کند ، آغاز کرده است. دولت دولتی South China Morning Post خاطرنشان می کند که آژانس که چنین مجوزهایی را اداره می کند-اداره ملی مطبوعات و انتشارات-در مورد انتشار فهرست عناوین تأیید شده در پایان هر ماه سریع است. با این حال ، هنوز لیست تایید شده خود برای ماه آگوست را فاش نکرده است.

در حالی که NetEase در مورد جلسات اخیر یا افت شدید سهام اظهارنظر نکرده است ، Tencent با بلومبرگ صحبت کرد و گفت موافق است با تنظیم کننده ها

تنسنت در بیانیه ای به بلومبرگ گفت: “ما به گیم پلی سالم اعتقاد داریم و سلامت جسمی و روانی خردسالان را بسیار جدی می گیریم.” “ما از راهنمایی ها و دستورالعمل های تنظیم کننده مربوطه قدردانی می کنیم و سخت تلاش خواهیم کرد تا با تمام قوانین مربوط به اعتیاد به بازی جوانان و تنظیم محتوا مطابقت کامل داشته باشیم.”

[ad_2]
Source link