سنگاپور از ربات ها برای تشخیص رفتارهای بد در بین مردم استفاده می کند

[ad_1]

به طور خلاصه: سنگاپور در تلاش برای جلوگیری از قانون شکنان در ایالت شهر به روبات ها روی آورده است. اما قبل از اینکه تصویری از Robocop در خیابان ها داشته باشید و اعلام کنید: “بی سر و صدا ، وگرنه مشکلی پیش می آید” ، بدانید که این ماشین ها سایبورگ کمتری دارند و بیشتر از Wall-E استفاده می کنند.

رویترز گزارش ها سنگاپور آزمایش چند روبات به نام خاویر را در گشت زنی در مناطقی با تردد زیاد آغاز کرده است.

سنگاپور به جای آماده بودن برای جلوگیری از جنایات خشونت آمیز – که سنگاپور به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان رتبه بندی شده است – در جستجوی “رفتارهای اجتماعی نامطلوب” خواهند بود. از جمله این موارد می توان به رعایت نکات ایمنی Covid-19 (مانند “اجتماع بیش از پنج نفر”) ، سیگار کشیدن در مناطق ممنوعه ، پارک نامناسب دوچرخه ها و راه رفتن غیرقانونی اشاره کرد.

این روبات ها مجهز به دوربین 360 درجه IR و نور کم هستند که این رفتار ضد اجتماعی را تشخیص می دهند. اگر سیستم هوش مصنوعی هر یک از فعالیت های ممنوعه را شناسایی کند ، مرکز فرمان و کنترل هشدار داده می شود.

این روبات ها همچنین دارای مجموعه ای از سنسورها هستند که به آنها کمک می کند تا به طور خودکار در شهر حرکت کنند و امیدوارم از اجسام ، عابران پیاده و وسایل نقلیه اجتناب کنند. آنها همچنین پیام هایی را برای آموزش عموم مردم در مورد رفتار مناسب بر روی صفحه نمایش خود نشان می دهند ، که بدون شک به دوست داشتن آنها برای افراد عادی کمک می کند.

سخنگوی آژانس علم و فناوری تیم خانگی سنگاپور گفت که از این روبات ها برای اجرای قانون در طول محاکمه استفاده نمی شود. این آژانس می گوید: “استقرار خاویر از کار افسران دولتی پشتیبانی می کند زیرا نیروی انسانی مورد نیاز برای گشت های پیاده را کاهش داده و کارایی عملیات را بهبود می بخشد.”

سنگاپور قصد دارد تا سال 2030 تعداد دوربین های نظارتی خود را به 200 هزار دوربین برساند ، بدون احتساب دوربین های موجود در روبات ها.

ما روبات های نظارتی/امنیتی مشابهی را در ایالات متحده مشاهده کرده ایم ، که چندین مورد از آنها مشاهده شده است حمله کرد و به جلو هل دادبه حتی یکی از آنها کبوتر در چشمه– شاید فشارهای شغلی بیش از حد افزایش یابد.

[ad_2]
Source link