رسمی است: السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان واحد پول رسمی خود پذیرفت

[ad_1]

چرا مهم است: السالوادور رسماً اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان ارز رسمی خود پذیرفت ، رویدادی که توسط سالوادورها ، اقتصاددانان و حامیان ارزهای رمزنگاری شده با میزان هیجان و اضطراب یکسانی مشاهده می شود. این جسورانه ترین آزمایش بیت کوین تا به امروز است ، زیرا نتایج آن می تواند باعث بهبود یا شکست اقتصاد آمریکای مرکزی شود.

هنگامی که برنامه های این کشور کوچک برای اولین بار در اوایل سال جاری به اجرا درآمد ، بسیاری این حرکت را به دلیل ماهیت ناپایدار بیت کوین که باعث می شود ارزش آن بر اظهارنظرهای خوش خیم یا اخبار مبنی بر هماهنگی سرکوب ارزهای رمزنگاری شده و تضعیف پتانسیل آنها به عنوان یک سرمایه گذار خطرناک تلقی شود ، خطرناک ارزیابی کردند. به معنی ذخیره ارزش یا انجام معاملات مالی است.

امروز ، بیت کوین در کنار دلار آمریکا به ارز رسمی سالوادور تبدیل شد ، تنها چند ماه پس از آن اتخاذ به عنوان یک قیمت قانونی رئیس جمهور نایید بوکل ، بسیار هیجان زده است توییت کرد کشورش در حال “تاریخ سازی” است و اکنون 400 بیت کوین در ذخایر خود دارد – معادل 20.5 میلیون دلار تا زمان نگارش. وی همچنین خاطرنشان کرد که کارگزاران این کشور در طول زمان بیت کوین بیشتری خواهند خرید.

هیجان ناشی از این حرکت به این امید بستگی دارد که مهاجرانی که برای خانواده های خود در السالوادور پول ارسال می کنند ، اکنون می توانند این کار را راحت تر و ارزان تر از قبل انجام دهند. تقریباً سه چهارم جمعیت شاغل حساب بانکی ندارند ، حداقل به گفته Strike ، شرکتی که زیرساخت های مورد نیاز برای معاملات بیت کوین را فراهم کرده است. مردم سالوادور اکنون می توانند “کیف پول چیوو” را برای انتقال سریع پول بر روی تلفن های خود بارگیری کنند ، اما همه آنها نمی خواهند ، و برخی از آنها فعالانه به تصمیم این کشور برای استقبال از بیت کوین اعتراض می کنند.

افرادی که با استفاده از بیت کوین در کشور مخالف هستند معتقدند که این امر باعث نابرابری اقتصادی بیشتر می شود و معیشت افراد فقیر را به دلیل ناپایدار بودن ارزش ارز رمزنگاری شده در معرض خطر قرار می دهد. از سوی دیگر ، بوکل متقاعد شده است که افراد بیشتری با گذشت زمان به این ایده خواهند رسید. در حال حاضر مشاغل ملزم به پذیرش بیت کوین در ازای کالا و خدمات هستند و سالوادورها نیز می توانند از آن برای پرداخت مالیات استفاده کنند. برای تشویق استفاده از آن ، دولت السالوادور حتی این استثنا را مطرح کرد که تبدیل بیت کوین و دلار آمریکا مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نمی شود.

اگر این آزمایش جسورانه موفقیت آمیز باشد ، می تواند دیدگاه ما را در مورد ارزهای رمزنگاری شده تغییر دهد. در همان زمان ، بسیاری از مشاغل سالوادور در استفاده از بیت کوین در چنین مدت کوتاهی با مشکل روبرو هستند و سرویس سرمایه گذاران مودیز اخیراً رتبه بدهی این کشور را به قلمرو ناخواسته افزایش داده و هشدار داده است که آخرین اقدام می تواند بر توانایی دولت در بازپرداخت طلبکاران تأثیر بگذارد. آینده.


[ad_2]
Source link