رئیس جمهور برزیل پستهایی را که شبکه های اجتماعی می توانند حذف کنند محدود می کند

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ این هفته ، رئیس جمهور برزیل با صدور فرمان ، موقت قوانین جدیدی را وضع کرد که شبکه های اجتماعی می توانند پست ها را حذف کنند. این اولین بار است که یک دولت سعی می کند شرکت های رسانه های اجتماعی را از برداشتن محتوایی که قوانین آنها را نقض می کند ، منع کند.

طبق قوانین جدید ، شبکه های اجتماعی تنها می توانند بلافاصله پایین آوردن محتوای شامل خشونت ، مواد مخدر یا برهنگی ، یا اگر آنها جنایت را تشویق می کنند یا حقوق کپی رایت را نقض می کنند. حذف هرگونه محتوای دیگر به حکم دادگاه نیاز دارد. حساب توئیتر دولت برزیل با این فرمان “منع می کند حذف محتواهایی که ممکن است به هر نوع “سانسور نظم سیاسی ، ایدئولوژیکی ، علمی ، هنری یا مذهبی” منجر شود. “

مهمتر از همه ، اطلاعات غلط در مورد موضوعاتی مانند Covid-19 یا انتخابات ، شرکت های رسانه های اجتماعی را ملزم می کند تا از حکم دادگاه استفاده کنند. این فرمان جدید تنها چند هفته پس از YouTube صادر می شود حذف شده فیلم هایی از ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد کووید -19. نیویورک تایمز خاطرنشان می کند که شرکت های رسانه های اجتماعی 30 روز فرصت دارند به روز رسانی سیاست های آنها قبل از مجازات برزیل. مشخص نیست که چگونه این امر بر نحوه ظاهر شدن محتوای رسانه های اجتماعی خارج از برزیل تأثیر می گذارد.

کارلوس افونسو سوزا ، استاد حقوق دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو گفت: “شما فقط می توانید تصور کنید که گرفتن یک حکم قضایی برای تک تک اطلاعات غلطی که پیدا می کنند چقدر سخت خواهد بود.”

یوتیوب اعلام کرد که هنوز در حال تجزیه و تحلیل قوانین قبل از ایجاد هرگونه تغییری است. حتی اگر نتواند محتوا را حذف کند ، باز هم راه هایی برای هشدار به کاربران در مورد اطلاعات غلط پیدا می کند. فیس بوک نگران است که این فرمان توانایی آن را برای جلوگیری از سوء استفاده آنلاین محدود کرده و ممکن است حقوق اساسی را نقض کند. توییتر همچنین نگران تاثیر فرمان جدید بر قوانین اینترنت برزیل است.

خود این معیار در واقع ممکن است موقتی باشد. کسانی که قانون و سیاست را در برزیل دنبال می کنند به نیویورک گفتند فرمان رئیس جمهور یک دستور توقف است که برای موارد اضطراری طراحی شده است. اگر کنگره برزیل دائمی نشود ممکن است 120 روز دیگر به پایان برسد.


[ad_2]
Source link