حماسه علیه اپل: قاضی حکم می کند اپل نمی تواند توسعه دهندگان را از پیوند دادن به گزینه های خرید خارجی منع کند

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ قاضی ناظر بر پرونده بین Epic Games و اپل به تازگی حکم دائمی علیه اپل صادر کرده است که ضربه مهمی به نحوه اجرای App Store وارد خواهد کرد. در حالی که دادگاه به طور کامل به نفع Epic تصمیم نگرفت ، اما همچنان یک پیروزی برای شرکت محسوب می شود ، که قبلاً سعی کرده است به تصمیم مشابهی که اخیراً در کره جنوبی اتخاذ کرده عمل کند.

حکم اساساً می گوید که اپل دیگر نمی تواند توسعه دهندگان را از مراجعه مشتریان به روش های پرداخت خارج از فروشگاه App خود اپل منع کند. این تنها چند روز پس از اپل رخ می دهد تصمیم گرفت اجازه دهید برخی از برنامه ها در پاسخ به تحقیقات ضدتراست ژاپنی مشتریان را به اشتراک های خارج از App Store خود هدایت کنند. در اواخر ماه گذشته ، کره جنوبی اولین کشور در جهان شد ممنوع کرده است صاحبان فروشگاه برنامه ها از مسدود کردن سیستم های پرداخت خارجی جلوگیری می کنند.

نبرد Epic با اپل سال گذشته آغاز شد زمانی که Epic به بازیکنان Fortnite در iOS اجازه خرید درون برنامه ای را از طریق فروشگاه خود Epic داد و سیستم پرداخت اپل را کنار گذاشت. سیب ممنوع شده Fortnite از پلتفرم خود ، که باعث شکایت Epic شد ، مدعی شد که نحوه اداره اپ استور در انحصار است.

در حالی که حکم این هفته قطعاً به نفع Epic است ، قاضی با ادعای Epic مبنی بر انحصار اپل موافق نیست. در واقع ، با تعریف اپیک یا اپل از بازار تحت تأثیر این مورد موافق نبود.

ادعای Epic بر اساس این ایده است که iOS به خودی خود بازاری است که در آن اپل انحصار دارد. از سوی دیگر ، اپل ادعا می کند که بازی های iOS با همه بازی های دیجیتالی در همه سیستم عامل ها رقابت می کنند ، که Epic و Apple فقط دو مورد از آنها هستند. قاضی ایوون گونزالز-راجرز در عوض این نظر را گرفت که بازار مورد توجه در اینجا همه معاملات بازی های تلفن همراه را شامل می شود-نه همه بازی های ویدئویی بلکه همچنین iOS به تنهایی.

در این حکم آمده است: “بازار بازی های موبایل خود یک صنعت 100 میلیارد دلاری است. اندازه این بازار انگیزه Epic Games را در انجام این کار توضیح می دهد.” “با نفوذ به سایر بازارهای بازی های ویدئویی ، بازار بازی های تلفن همراه هدف بعدی Epic Games بود و اپل را به عنوان یک مانع می بیند.” بر اساس این تعریف ، گونزالز-راجرز تصمیم گرفت که رفتار اپل ضد رقابتی است ، اما انحصاری نیست.

تیم سوینی ، مدیرعامل Epic Games از این حکم راضی نیست. او در توئیتر خود گفت: “حکم امروز برای توسعه دهندگان یا مصرف کنندگان برنده نیست.” Fortnite زمانی و در کجا به اپ استور iOS برمی گردد که Epic بتواند پرداخت درون برنامه ای را در رقابت عادلانه با پرداخت درون برنامه ای اپل ارائه دهد و پس انداز را به مصرف کنندگان منتقل کند. “

در ساعات پس از این حکم ، قیمت سهام اپل حدود سه درصد کاهش یافت.

در پاسخ به قانون جدید کره جنوبی ، Epic پرسید اپل با بازگرداندن حساب Fortnite در App Store ، برنامه هایی را برای راه اندازی مجدد Fortnite برای iOS در کره جنوبی با Epic و Apple به عنوان گزینه های پرداخت اعلام کرد. اپل پس گفت MacRumors می گوید هیچ پایه ای برای بازگرداندن Fortnite وجود ندارد مگر اینکه Epic موافقت کند “با قوانین مشابه دیگران بازی کند.”


[ad_2]
Source link