جیم وایتهورست پس از تنها 14 ماه از سمت خود به عنوان رئیس IBM کناره گیری کرد

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ IBM یک سری تغییرات رهبری را اعلام کرده است که بلافاصله روی شرکت تأثیرگذار است. بزرگترین افشاگری جیم وایتهورست به عنوان رئیس IBM پس از تنها 14 ماه کار است.

وایت هورست در اواخر سال 2018 وقتی اعلام شد که IBM خواهد بود ، با Big Blue درگیر شد به دست آوردن کلاه قرمزی، جایی که وایتهورست از سال 2007 به عنوان مدیر عامل شرکت مشغول به کار بود ، با پرداخت 34 میلیارد دلار. این معامله سال بعد به پایان رسید و در اوایل سال 2020 مشخص شد که وایتهورست در ماه آوریل به عنوان رئیس IBM منصوب می شود.

IBM در روز جمعه گفت مدیر اجرایی ، که پیش از این به عنوان مدیر عامل شرکت Delta Air Lines خدمت می کرد ، تصمیم به کناره گیری دارد اما همچنان به عنوان مشاور ارشد مدیر عامل شرکت Arvind Krishna پیش می رود. هیچ دلیلی برای تغییر ناگهانی ذکر نشده است و IBM اعلام نکرده است که جایگزین شده است.

در اخبار مرتبط ، IBM همچنین اعلام کرد که بریجت ون کرالینگن تصمیم گرفته است از سمت خود به عنوان معاون ارشد رئیس بازارهای جهانی کناره گیری کند. او بعنوان SVP پروژه های ویژه برای مدت یک سال فعالیت می کند و پس از آن بازنشسته خواهد شد. به ما گفته شده است که راب توماس جایگزین ون کرالینگن به عنوان SVP بازارهای جهانی خواهد شد.

IBM تنها شرکت فناوری نیست که تغییرات عمده ای در رهبری ایجاد می کند. بنیانگذار آمازون جف بزوس است پایین رفتن روز دوشنبه ، 5 ژوئیه به عنوان مدیرعامل غول تجارت الکترونیکی ، اندی جاسی رئیس AWS جایگزین شده است.

اعتبار ماست: تحلیلگر

[ad_2]
Source link