جنسن هوانگ به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد Time ، جلد خودش را می گیرد

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ لیست 100 نفر از افراد تاثیرگذار در فهرست 2021 وارد شد. ایلان ماسک و تیم کوک دو نام بزرگ فناوری هستند که ظاهر می شوند ، اما بزرگترین افتخار به جنسن هوانگ ، مدیر عامل انویدیا تعلق دارد ، که نه تنها شامل ، بلکه یکی از هفت نفری بود که جلد جلوی خود را دریافت کردند.

انویدیا به جایی رسیده است که حتی بسیاری از افراد غیر تکنیکی نیز نام این شرکت را می دانند. کارت های گرافیکی آن بر صنعت تسلط دارند ، همانطور که در آن نشان داده شده است بررسی Steam، در حالی که Tegra SoC همچنان به نینتندو سوییچ قدرت می بخشد – قطعاً می توان تأثیر این شرکت بر صنعت بازی را تأثیرگذار توصیف کرد. همچنین محصولات متمرکز بر تجارت/علم ، Nvidia Shield ، سیستم های خودرو ، GeForce Now و موارد دیگر وجود دارد.

Andrew Ng ، بنیانگذار DeepLearning.AI ، کار هوش مصنوعی انویدیا را در بیوگرافی هوانگ، جایی که او را به عنوان یکی از مدیران اجرایی باهوش ترین در جهان معرفی می کند.

هوانگ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد در سال 1992 به پایان رساند تا اینکه انویدیا را در سال 1993 تاسیس کرد. او از آن زمان مدیرعامل بوده است. هوانگ همچنین قرار است در تاریخ 18 نوامبر جایزه Robert N. Noyce را که بالاترین افتخار صنعت نیمه هادی محسوب می شود ، دریافت کند.

قیمت سهام انویدیا در سال 2011 در حدود 4 دلار بود. امروز ، 223 دلار است. سرمایه این شرکت 558.53 میلیارد دلار است و با خرید اسلحه به بازار خود ادامه می دهد ، اگرچه موانع قانونی می تواند مانع از این اتفاق شود.

در جاهای دیگر لیست، ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس و بنیانگذار چندین شرکت دیگر نیز یکی از مبتکران برتر تایم است. در همین حال ، تیم کوک در گروه تایتان قرار می گیرد.

رئیس AMD ، لیزا سو ، علیرغم کمک به تغییر ثروت شرکت در سال های اخیر با راه اندازی معماری ذن ، یکی از نامهای قابل توجه است. او در صدر لیست پردرآمدترین مدیران عامل در سال 2020

[ad_2]
Source link