توجه به امنیت IoT Edge

[ad_1]

این اینترنت اشیاء در سالهای اخیر هیچ کمبود هیاهو ، مطبوعات و هیاهوی تبلیغاتی ایجاد نکرده است.

و امروزه موارد استفاده از اینترنت اشیا – از انرژی های تجدیدپذیر و کارخانه های هوشمند گرفته تا وسایل نقلیه خودران ، داروهای از راه دور و فراتر از آن – آماده رسیدن به وعده کامل خود هستند. اما بیشتر اینها بستگی به توانایی ما در آوردن قدرت محاسبه ، امنیت و قابلیت مشاهده تا مرز شبکه دارد ، جایی که بسیاری از دستگاه های اینترنت اشیا و نقاط پایانی در آن زندگی می کنند.

Archana Khetan ، سرپرست مدیریت محصولات سیسکو برای زیرساخت مسیریابی سازمانی/SDWAN ، می گوید: “اینترنت همه چیز در مورد هوشمندسازی چیزهایی است که قبلاً هوشمند نبوده اند.” “و به طور طبیعی ، انواع مختلفی از داده ها در حال تولید هستند ، که بیشتر ماهیت عملیاتی و واقعی دارند. به همین دلیل شما به محاسبه لبه ای نیاز دارید. “

در بسیاری از موارد ، این داده ها باید به سرعت و ایمن در همان جایی که ایجاد شده اند ، پردازش شوند.
ختن افزود: “اگر در حال ضبط داده ها و تجزیه و تحلیل تحویل زمان واقعی در انتها هستید ،” تاخیر رفتن به یک ابر یا مرکز داده و ارائه این نتیجه گیری به زمان نیاز دارد. بنابراین ، محاسبه لبه تاخیر اطلاعاتی را که باید به صورت محلی و در زمان واقعی پردازش شوند ، کاهش می دهد. “

البته ، در میان همه آن نقاط نهایی ، پیچیدگی بیشتر می شود و آسیب پذیری های امنیتی گسترش می یابد. در ایالات متحده ، این امر در ماه های اخیر توسط هک های برجسته ای که شامل خط لوله اصلی ، تأسیسات آب و کارخانه بسته بندی گوشت بود ، برجسته شد. بسیاری دیگر از این گونه حملات در معرض رادار آگاهی عمومی قرار می گیرند.

برای اینکه اینترنت اشیا بازی را تغییر دهد ، باید این آسیب پذیری ها برطرف شود. سیسکو همین کار را انجام می دهد ، با مجموعه ای از راه حل ها که وب پیچیده دستگاه های IoT ، برنامه ها و ابرهای متعدد را به هم متصل می کند ، در حالی که قابلیت مشاهده را به دورترین لبه های شبکه می رساند.

ساموئل پاسکویر ، سرپرست مدیریت محصول سبد اتصال IoT صنعتی سیسکو ، می گوید: “در میان آن زیرساخت های بسیار مهم ، تعداد زیادی تجهیزات ، دستگاه ها و افراد برای اتصال وجود دارد” و این شبکه ها می توانند بسیار ناامن باشند. “

وی افزود: “سیسکو” تنها شرکتی است که مجموعه کاملی از محصولات را برای اتصال و ایمن سازی این نوع تجهیزات و دستگاه ها ارائه می دهد. تقاضای زیادی برای آن در زمینه تولید ، اتصال دارایی ها در طبقات کارخانه ، اتصال خطوط لوله نفت و گاز ، اتصال خدمات شهری و غیره وجود دارد. “

“شما نمی توانید آنچه را که نمی بینید تأمین کنید”

این تقاضا منعکس کننده مشکل در دانستن آنچه در یک شبکه بسیار گسترده از دستگاه های متفاوت و چیزهای متصل به یکدیگر اتفاق می افتد است.

همانطور که گی ریتنهاوس ، معاون ارشد و مدیر کل گروه تجاری امنیت سیسکو تاکید کرد ، حفظ امنیت یک شرکت معمولی در دفاتر و کارگران از راه دور به اندازه کافی چالش برانگیز است. اما اینترنت اشیا پیچیدگی بیشتری را با تعداد زیادی حسگر ، دستگاه ، ماشین و دیگر نقاط پایانی اضافه می کند که بسیاری از آنها فاقد کنترل های امنیتی اختصاصی هستند.

ریتنهاوس گفت: “از آنجا که بسیار گسترده است ، خطرات اینترنت اشیاء ناشناخته است.” اگرچه این آسیب پذیری ممکن است برای یک نقطه پایانی کوچک باشد ، اما در صورت ادغام در کل یک شرکت می تواند بزرگ باشد. “

ریتنهاوس افزود: “در بسیاری از موارد با اینترنت اشیا ، این دستگاه ها حتی قابل وصله نیستند یا دارای رمزهای پیش فرض هستند. و ما آسیب پذیری هر ترموستات ، چاپگر ، دوربین یا حسگر را نمی دانیم. بنابراین ، یک آسیب پذیری بزرگ در اینترنت اشیا وجود دارد. ”

مشاهده پذیری کلید حل این آسیب پذیری است. Pasquier توضیح داد که چگونه یکی از پیشنهادات موجود در مجموعه IoT Cisco ، چشم انداز سایبری، دید را تا لبه گسترش می دهد.

وی گفت: “بسیاری از مشتریان دارای زیرساخت اینترنت اشیا هستند اما واقعاً نمی دانند که در آن چه می گذرد” و این برای آنها بسیار ترسناک است. آنچه Cyber ​​Vision انجام می دهد ، این است که برای هر نوع دارایی که به شبکه متصل است قابل مشاهده است. و می تواند دقیقاً به شما بگوید که آن دستگاه یا سنسور چه کاری انجام می دهد ، صرف نظر از محل اقامت آن. “

Pasquier افزود: “شما نمی توانید آنچه را که نمی بینید تأمین کنید.”

امنیت و بینش ، برای همه

اگر یک دستگاه لبه هک شود ، محدود کردن نوردهی بسیار مهم است.

ریتنهاوس گفت: “می توانید همه دستگاه های اینترنت اشیاء خود را در یک بخش شبکه قرار دهید ، که مانند بزرگراه جداگانه خود است.” بنابراین ، اگر دستگاه IoT به خطر بیفتد ، آسیب نمی تواند به بزرگراه HR ، بزرگراه توسعه یا بزرگراه مالی سرایت کند. “

البته همه این راه حل ها با سادگی در نظر گرفته شده است ، در هر مرحله از فرآیند طراحی. و ایجاد سادگی در امنیت ، آن را در دسترس بیشتر و بیشتر سازمان ها ، اعم از کوچک و بزرگ قرار می دهد.

ریتنهاوس گفت: “این واقعاً نوعی دموکراتیک شدن است.” “در مورد ایجاد امنیت بسیار ساده برای استفاده ، برای همه.”

در نهایت ، این نوع راه حل های امنیتی پیشرفته در مورد امکان رشد ، نوآوری و کارآمدی است که IoT وعده می دهد که از آن استفاده کند.

ختن در پایان گفت: “من فکر می کنم چشم انداز نهایی اینترنت اشیاء ایجاد محیطی است که در آن درک کاملی از همه جنبه های کسب و کار خود دارید. و این کار را با سرعت تجارت انجام دهید. این بدان معناست که اطلاعات و بینش را در زمان واقعی ایجاد کنید ، تا به همه افراد در سازمان ، از مدیرعامل گرفته تا کارگران خط مقدم ، این اطلاعات را در اختیار داشته باشید. بنابراین ، آنها می توانند تا حد ممکن کارآمد کار کنند. ”

همه این مزایای بزرگ ، بنیادی هوشمند و مطمئن را می طلبد.

Pasquier در پایان گفت: “تنها در صورتی امکان پذیر است که زیرساخت شبکه ایمن داشته باشید.” “هر چیزی که می خواهید فعال کنید ، باید تا انتها ایمن باشد.”

###

مطالب مرتبط:


[ad_2]
Source link