تراشه های Exynos با گرافیک AMD RDNA 2 می توانند از گوشی های آینده سری A نیز پشتیبانی کنند

[ad_1]

در نامه: همکاری AMD و سامسونگ برای آوردن گرافیک RDNA 2 بر روی موبایل هنوز به یک محصول واقعی تبدیل نشده است ، اما اولین موج تلفن هایی که از موتور گرافیکی جدید استفاده می کنند ممکن است در اوایل سال آینده به زمین برسد. شما درست خوانده اید-ممکن است سامسونگ گرافیک RDNA 2 را به سایر گوشی های غیر از گلکسی اس و گلکسی Z ، اما همچنین برای گوشی های میان رده سری A وارد کند.

AMD و سامسونگ هر دو را دارند تایید شده آنها روی آوردن فناوری گرافیکی RDNA 2 به تلفن های هوشمند پیشرفته کار می کردند و اگر همه چیز خوب پیش برود و سامسونگ طراحی SoC Exynos 2200 را نهایی کند ، ممکن است اوایل سال آینده بتوانیم آن را در دستگاه های واقعی ببینیم.

GPU موبایل AMD مرموز دارای “وویجر“اسم رمز ، نشان می دهد که شرکت معتقد است که به آرامی ، اما مطمئناً به بالای جدول عملکرد خواهد رسید. بدون شک این دستگاه به دستگاه هایی مانند سری Galaxy S و تاشو از خانواده Galaxy Z تبدیل می شود ، و AMD می گوید تراشه با قابلیت تغییر سایه و ردیابی اشعه با نرخ متغیر عرضه می شود ، بنابراین ما در حال لذت بردن هستیم.

با این حال ، پروژه وویجر ممکن است در مورد یک پردازنده گرافیکی mRDNA منحصر به فرد نباشد ، بلکه دو مورد مانند کاوشگر بین ستاره ای است ، یا اگر به شایعه اعتقاد داشته باشیم ، سه مورد است. با توجه به نشت جدید تایید شده توسط FronTron، سامسونگ قصد دارد میان رده خود را نیز تجهیز کند گوشی های سری A با یک بخش mRDNA ، البته نسخه قطع شده از چیپست Exynos 2200.

این بدان معناست که گوشی هایی مانند Galaxy A73 و Galaxy A53 از پردازنده گرافیکی Voyager با چهار واحد محاسبه شده که می توانند تا حدود 1 گیگاهرتز افزایش یابند ، برخوردار می شوند ، در حالی که تلفن های پرچمدار دارای GPU با شش واحد محاسبه ای با سرعت 1.3 گیگاهرتز هستند. انتظار می رود گوشی های سری A پایین تنها با دو واحد محاسبه پیکربندی شوند ، که هنوز باید سریعتر از پردازنده های گرافیکی Adreno و Mali باشد که در دستگاه های موجود از آن محدوده ادغام شده اند.

در مورد اینکه کدام مناطق تلفن های مجهز به موتور گرافیکی mRDNA را خواهند دید ، تصمیم نهایی گرفته نشده است ، اما برخی نکات نشان می دهد که مردم در اروپا و آمریکای جنوبی قادر به خرید گوشی های Exynos 2200 هستند ، در حالی که اکثر آسیایی ها کشورهایی از جمله کره جنوبی به احتمال زیاد فقط به تلفن های سامسونگ مجهز به پلت فرم موبایل Qualcomm Snapdragon 898 دسترسی خواهند داشت.

در همین حال ، سامسونگ در حال مذاکره با قراردادهای انحصاری با China Telecom در چین و Verizon در ایالات متحده است ، اما تا کنون هیچ صحبتی در مورد پیشرفت یا پیشرفت شرکتها در این مذاکرات نشده است.


[ad_2]
Source link