بیت کوین در روز اول به عنوان واحد پول رسمی السالوادور 10 هزار دلار کاهش یافت

[ad_1]

کف دست: دیروز اولین روزی بود که السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز رسمی تصویب کرد و چه شد؟ قیمت بیت کوین به پایین ترین حد خود در یک ماه اخیر رسید ، از 52000 دلار به زیر 43000 دلار. اما رئيس جمهور نايب باكله نگران نبود. او از سقوط برای خرید 150 بیت کوین اضافی استفاده کرد و دارایی های کشور را در کل به حدود 550 بیت کوین به ارزش حدود 25 میلیون دلار افزایش داد.

تنها چند ماه پس از تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی ، آن را تبدیل به یک ارز رسمی شد دیروز السالوادور امید است که این حرکت برای تعداد زیادی از السالوادورهایی که در خارج از کشور زندگی می کنند ، ارسال پول به خانه برای خانواده هایشان را آسان کند – دولت می گوید بیت کوین می تواند سالانه 400 میلیون دلار در هزینه های معاملات کشور صرفه جویی کند ، هرچند بی بی سی معتقد است که این مبلغ به 170 میلیون دلار نزدیک می شود-و با سه چهارم مردم فاقد حساب بانکی ، طرفداران می گویند استفاده از بیت کوین انتقال سریع پول را تسهیل می کند.

اما همه در السالوادور فکر نمی کنند انتقال به بیت کوین ایده خوبی است. اعتراضاتی در مورد تصویب آن صورت گرفته است ، بسیاری از آنها بی ثباتی آن را دلیل احتیاط می دانند. این مخالفان به احتمال زیاد دیروز وقتی بیت کوین با افت 15 درصدی به زیر 43000 دلار رسید ، توجیه پذیر بودند. BTC از آن زمان اندکی رشد کرد و در زمان نگارش این گزارش نزدیک به 45000 دلار در حال حرکت است.

یکی از مخالفان بوکل گفت که این کاهش باعث شد السالوادور 3 میلیون دلار ضرر کند ، اما رئیس جمهور نظر دیگری داشت و در توییتی نوشت که این کشور “خرید دیپ” را انجام می دهد – از قیمت پایین تر با خرید بیشتر استفاده می کند. در حال حاضر 150 بیت کوین به 400 موردی که قبلاً داشته است اضافه شده است. بوکله می نویسد: “ما یک میلیون در کاغذ چاپی ذخیره کردیم.”

فوربس می نویسد این افت قیمت زمانی آغاز شد که سیستم کیف پول السالوادور در ابتدای راه خود با مشکل مواجه شد. این نشریه توضیح می دهد: “افزایش حجم معاملات سپس به گمانه زنی در مورد موسساتی که سهام بزرگ می فروشند دامن زد و حتی باعث خاموشی کوتاه مدت و تاخیر معاملاتی در بسیاری از بزرگترین صرافی های رمزنگاری شده در جهان شد.”

از کاربران توییتر و Reddit خواسته شد تا دیروز به مناسبت پذیرش رمزنگاری توسط السالوادور ، 30 دلار بیت کوین بخرند. سوزانا استریتر ، تحلیلگر ارشد سرمایه گذاری و بازار در Hargreaves Lansdown ، می گوید که سناریوی “پمپ” و دامپ تا حدی در حال اجرا است. “


[ad_2]
Source link