اینتل 94.7 میلیارد دلار برای ساخت محصولات تراشه ای در اروپا سرمایه گذاری می کند

[ad_1]

تصویر بزرگ: کمبود جهانی نیمه هادی ها و تمایل به ایجاد یک زنجیره تأمین قوی تر ، غول های نیمه هادی را وادار می کند تا سرمایه قابل توجهی را در توسعه به آمریکای شمالی و اروپا سرمایه گذاری کنند. اینتل نیز از این قاعده مستثنی نیست و همچنین انگیزه ای برای بازپس گیری موقعیت رهبری در فناوری فرآیند دارد.

روز سه شنبه ، پت جلسینگر ، مدیر عامل اینتل ، اولین مورد خود را ارائه کرد سخنرانی اصلی از زمان روی کار آمدن ، پایان اولین روز در رویداد IAA Mobility در مونیخ ، آلمان. در طول ارائه خود ، او فاش کرد که این شرکت برنامه ای بلندپروازانه برای سرمایه گذاری تا 80 میلیارد یورو (94.7 میلیارد دلار) در ساخت کارخانه های تولید تراشه در اروپا ، در میان رقابت جهانی برای گسترش ظرفیت تولید و کاهش وابستگی صنعت به آسیا برای نیمه هادی ها دارد.

این صندوق به دو واحد تراشه در یک سایت جدید در اروپا اختصاص داده می شود و این سرمایه گذاری طی چندین سال گسترش می یابد. مکان این سایت هنوز مشخص نشده است ، اما اینتل قصد دارد سرانجام آن را با حداقل هشت تاسیسات تولیدی پر کند.

به همین منظور ، جلسینگر در حال مذاکره با مقامات و مشتریان عمده در آلمان ، فرانسه ، بلژیک ، لهستان و هلند بوده و انتظار می رود تا پایان سال مکان محل جدید تولید را اعلام کند. در عین حال ، اینتل می خواهد ساخت تراشه هایی را برای خودروسازان با استفاده از کارخانه موجود در محوطه Leixlip این شرکت در شهرستان Kildare ، ایرلند آغاز کند.

دلیل خوبی برای آن وجود دارد ، زیرا اینتل انتظار دارد نیمه هادی ها به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای درجه یک و برقی با فناوری پیشرفته کمک راننده ، تا پایان دهه 20 درصد هزینه مواد خودروهای جدید را تشکیل دهند.

مثل رقیب TSMC، که همچنین به دنبال ایجاد یک بازوی اروپایی است ، خدمات ریخته گری اینتل به دنبال یارانه هایی است که سیاستمداران از صندوق بازیابی و تاب آوری اتحادیه اروپا ارائه می دهند ، به مبلغ 175 میلیارد دلار طی دهه آینده گلسینگر در طول ارائه خود اشاره کرد که “شما به ما احتیاج دارید و ما به شما … هدف ایجاد مرکز نوآوری در اروپا است.”

[ad_2]
Source link