اینتل در حال آزمایش طرح های خنک کننده جدید برای Alder Lake است

[ad_1]

در متن: اینتل کولرها را با اکثر CPU های خود همراه نمی کند و سالهاست که این کار را نمی کند. برخلاف AMD که گهگاه به دلیل عدم استفاده از کولرها در برخی مدل ها با انتقاد مواجه می شود ، از اینتل به دلیل صرفه جویی در این فلز تشکر می شود. و این به این دلیل است که چند کولری که آنها ارسال می کنند به سختی کار می کنند.

کولر Rocket Lake اینتل ، در تصویر بالا ، حدود یک دهه است که در تکرارهای مختلف وجود دارد. اینتل گاهی اوقات رنگ ها را متفاوت کرده و کمی بلندتر نشان می دهد تا عملکرد بهتری داشته باشد ، یا کمی بزرگتر به نظر برسد ، اما هیچ وقت بیشتر از اندازه کافی نبوده است.

اما در حال حاضر ، شاید برای مقابله با AMD ، اینتل در حال آزمایش طرح های جدیدی است که می تواند امسال با پردازنده های Alder Lake (نسل 12th Core) همراه شود. سه نمونه اولیه آنها در a نشان داده شده است سرسره نشت کرده در زیر

این سریال لامینار نام دارد. در سمت چپ RH1 قرار دارد که برای خنک کردن پردازنده های i9 طراحی شده است. این کاملاً بلند است اگرچه باله های قابل مشاهده زیاد متراکم نیستند. دارای مقدار قابل توجهی RGB و لهجه های ممتاز است.

در وسط و سمت راست RM1 و RS1 قرار دارند که شبیه یک قسمت هستند با حلقه RGB که روی قسمت اول چسبانده شده است ، اگرچه RS1 را می توان با هسته آلومینیومی نیز تمیز کرد. RM1 برای قطعات i7 ، i5 و i3 است ، در حالی که RS1 برای مدلهای پنتیوم و سلرون است.

اسلاید نشان می دهد که هر سه دارای ظرفیت خنک کننده 65 وات هستند ، که با محصولات خنک کننده آنها کمی ناسازگار به نظر می رسد ، اما با توانایی های آنها مطابقت خوبی دارد.

این را بخوانید: Intel Box Cooler در مقابل AMD Wraith Series

در مقایسه با رقبا ، RH1 شبیه AMD Wraith Spire است ، در حالی که RM1 و RS1 قابل مقایسه با Wraith Stealth هستند. اما ، همانند کولرهای Wraith ، کولرهای لامینار احتمالاً برای رقابت با کولرهای 20 تا 30 دلاری پس از فروش با مشکل مواجه خواهند شد.

علیرغم کاربرد محدود آنها ، کولرهای انبار معمولاً باید با CPU های مقرون به صرفه و متوسط ​​در نظر گرفته شوند و اگر کولرهای Laminar مناسب با Alder Lake همراه شوند ، اینتل از ما قدردانی می کند.


[ad_2]
Source link