اپل می گوید ارتعاشات ناشی از موتورسیکلت های پرقدرت می تواند به دوربین های آیفون آسیب برساند

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ اپل در یک سند حمایتی که به تازگی منتشر شده خاطرنشان می کند که قرار دادن آیفون در معرض ارتعاشات دامنه زیاد در محدوده فرکانسی خاص ، مانند مواردی که معمولاً توسط موتورهای موتورسیکلت قدرتمند ایجاد می شوند ، می تواند بر سیستم دوربین گوشی تأثیر منفی بگذارد.

به عنوان اپل توضیح می دهد در سند ، برخی از مدل های iPhone دارای فناوری مانند تثبیت کننده نوری تصویر و فوکوس خودکار با حلقه بسته (AF) هستند تا به بهبود کیفیت تصویر کمک کنند. درک اصول نحوه عملکرد این ویژگی ها به شما این امکان را می دهد که چرا ارتعاشات می توانند باعث شکست آنها شوند.

تثبیت کننده نوری تصویر در ترکیب با سنسور ژیروسکوپ در داخل گوشی کار می کند. همانطور که ممکن است بدانید ، اگر دوربین را در حین گرفتن تصویر بیش از حد حرکت دهید ، ممکن است تار شود. این امر به ویژه در شرایط کم نور صادق است که شاتر برای گرفتن نور بیشتر باید مدت زمان بیشتری باز بماند. با OIS ، لنز دوربین بر اساس زاویه ژیروسکوپ حرکت می کند تا این تاری را کاهش دهد.

در همین حال ، AF با حلقه بسته از سنسورهای مغناطیسی برای اندازه گیری اثرات گرانش و ارتعاش استفاده می کند. سپس از این داده ها برای کمک به موقعیت لنز دوربین برای مقابله با این نیروها استفاده می شود.

ارتعاشات شدید و دامنه زیاد ایجاد شده توسط موتورهای موتور سیکلت از طریق شاسی و فرمان منتقل می شود. به این ترتیب ، اپل گفت که توصیه نمی شود iPhone خود را به چنین چرخه هایی متصل کنید. اپل اضافه کرد که سوار شدن بر روی وسیله نقلیه با موتور کم حجم یا الکتریکی ، مانند دوچرخه یا اسکوتر ، می تواند منجر به “ارتعاشات نسبتاً کم دامنه” شود. در صورت لزوم ، اپل توصیه می کند برای کاهش خطر آسیب ، از پایه ای برای کاهش لرزش استفاده کنید.

OIS را می توان در iPhone 6 Plus ، iPhone 6s Plus ، iPhone 7 و مدل های بعدی از جمله نسل دوم iPhone SE یافت. AF با حلقه بسته در iPhone XS و مدلهای بعدی و iPhone SE نسل دوم نشان داده شده است.

اپل نگفته است که چرا همین الان این اخطار را صادر کرده است یا چگونه چنین آسیب هایی می تواند بر ضمانت آیفون تأثیر بگذارد.

[ad_2]
Source link