اعلام Windows Server 2022 – اکنون در پیش نمایش است

[ad_1]

این پست توسط Bernardo Caldas ، معاون مدیر برنامه ، Core OS و Edge Infrastructure ، مایکروسافت تألیف شده است.

امروز ما آن را اعلام می کنیم ویندوز سرور 2022 اکنون در پیش نمایش است ، نسخه بعدی در کانال سرویس بلند مدت (LTSC) ما ، که به طور کلی در اواخر سال تقویم در دسترس خواهد بود. این ویندوز سرور 2019 ، سریعترین ویندوز سرور پذیرفته شده ما تاکنون ساخته شده است. این نسخه شامل امنیت پیشرفته چند لایه ، قابلیت های ترکیبی با Azure و یک پلت فرم انعطاف پذیر برای مدرن سازی برنامه ها با کانتینرها است.

در طول سال ها ، شرکت ها دوست دارند برای همیشه 21 و بهداشت Sentara به ویندوز سرور برای اجرای بارهای مهم تجاری خود اعتماد کرده اند. از همه اعضای انجمن Windows Server و مشتریان و شرکای ما بخاطر پشتیبانی و بازخورد شما که از نوآوری ما در این نسخه جدید الهام گرفته است ، بسیار تشکر می کنم.

امنیت پیشرفته چند لایه

با افزایش تعداد تهدیدات امنیت سایبری و تشدید تأثیر حوادث به سرعت ، امنیت اولویت اصلی مشتریان ما است. ویندوز سرور 2022 شامل قابلیت های امنیتی جدید مانند سرور هسته امن و اتصال امن است.

سرور هسته امن محافظت از تهدیدات قدرتمند را برای ایجاد امنیت چند لایه در سخت افزار ، سیستم عامل و سیستم عامل فراهم می کند. این برنامه از Trusted Platform Module 2.0 و System Guard برای راه اندازی ایمن ویندوز سرور و به حداقل رساندن خطر آسیب پذیری سیستم عامل استفاده می کند. سرور هسته امن همچنین دارای ویژگی های امنیتی مبتنی بر مجازی سازی (VBS) مانند Credential Guard و یکپارچگی کد محافظت شده توسط Hypervisor (HVCI) است. گارد اعتبارنامه دفاع پیشگیرانه ای را برای دارایی های حساس مانند اعتبار ارائه می دهد و HVCI از امنیت سخت افزاری استفاده می کند تا از بدافزار پیشرفته در سیستم جلوگیری کند.

اتصال امن برای محافظت پیشرفته ، یک لایه اضافی از امنیت را در حین حمل و نقل اضافه می کند. ویندوز سرور 2022 با اتصال سریعتر و ایمنتر پروتکل انتقال ابر متن رمزگذاری شده سریعتر (HTTPS) و امنیت لایه حمل و نقل (TLS) 1.3 که بصورت پیش فرض فعال شده است ، امنیت اتصال را بهبود می بخشد. مشتریان همچنین می توانند ارتباطات سرور را با رمزگذاری استاندارد AES-256 که اکنون از پروتکل بلوک پیام سرور (SMB) و کنترل های بهتر پشتیبانی می کند ، ایمن تر کنند.

قابلیت های ترکیبی با لاجورد

ما در حال ارائه قابلیت های جدیدی هستیم که به مشتریان امکان می دهد با سرمایه گذاری های داخلی خود از نوآوری در ابر استفاده کنند. قوس لاجوردی و سرویس مهاجرت ذخیره سازی دو قابلیت ترکیبی اصلی هستند که با ویندوز سرور 2022 بهترین عملکرد را دارند.

Azure Arc مشتریان را قادر می سازد تا از طریق یک صفحه کنترل واحد در Azure ، ویندوز سرور را در محل ، در حاشیه یا در محیط های چند ابری مدیریت کنند ، ایمن و اداره کنند. از طریق Azure Arc ، مشتریان می توانند به راحتی از قابلیت های مدیریت Azure مانند Azure Policy ، Azure Monitor و Azure Defender برای آن سرورها استفاده کنند. علاوه بر این ، با چند کلیک ساده در Windows Admin Center می توانید اتصال به Azure Arc را فعال کنید. علاوه بر این ، ما Windows Admin Center پیشرفته v2103 با بهبود قابل توجه مدیریت ماشین مجازی ، نمایشگر ساده تر رویداد و بسیاری از به روزرسانی های دیگر. Windows Admin Center در پورتال Azure نیز موجود است.

ویندوز سرور 2022 اتصال یکپارچه فایلهای سرورهای داخلی به پرونده سرورهای Azure را افزایش می دهد. به روزرسانی های سرویس ذخیره سازی ذخیره سازی به مشتریان امکان می دهد تا سرورهای پرونده را از NetApp FAS به سرورهای ویندوز منتقل کنند. استفاده كردن سرویس مهاجرت ذخیره سازی انتقال داده ها به سرورها به مشتریان امکان می دهد تاخیر کم را حفظ کنند و در عین حال ردپای ذخیره سازی در محل خود را کاهش دهند.

سیستم عامل انعطاف پذیر

مشتریان از Windows Server برای اجرای برنامه های گسترده و توزیع شده استفاده می کنند. در نتیجه ، ما تمرکز بی وقفه ای را بر روی آوردن قابلیت ها و ابزارهای بستر های نرم افزاری قرار داده ایم که سرعت توسعه دهنده و پشتیبانی از بارهای مهم تجاری مانند SQL Server را بهبود می بخشد.

در این نسخه ، ما چندین پیشرفت سیستم عامل برای اضافه کرده ایم ظروف ویندوز، از جمله سازگاری برنامه ها و تجربه Windows Container با Kubernetes. یک پیشرفت عمده شامل کاهش اندازه تصویر Windows Container است که منجر به زمان بارگیری سریعتر و عملکرد بهتر می شود. علاوه بر این ، اکنون می توانید برنامه های وابسته به Azure Active Directory را با حسابهای سرویس مدیریت شده گروه (gMSA) بدون اتصال دامنه به میزبان ظرف اجرا کنید. علاوه بر این ، چندین پیشرفت دیگر نیز وجود دارد که تجربه Windows Container را با Kubernetes ساده می کنند. این پیشرفت ها شامل پشتیبانی از کانتینرهای پردازش میزبان برای پیکربندی گره ، IPv6 و پیاده سازی سیاست شبکه با Calico است.

علاوه بر پیشرفت های سیستم عامل ، ما یک ابزار Windows Admin Center به روز شده داریم که امکان استفاده از برنامه های دات نت را آسان می کند. هنگامی که برنامه در یک ظرف قرار گرفت ، می توانید آن را در Azure Container Registry میزبانی کنید تا سپس آن را در سایر خدمات Azure ، از جمله Azure Kubernetes Service مستقر کنید.

ویندوز سرور 2022 از برنامه های مهم و تجاری در مقیاس بزرگ مانند SQL Server پشتیبانی می کند که به 48 ترابایت حافظه و 2،048 هسته منطقی نیاز دارند که در 64 فیش فیزیکی کار می کنند.

پیش نمایش جدید Windows Server 2022 را امتحان کنید

از اینکه شما مشتری ارزنده ویندوز سرور هستید و از طریق علاقه و انتقادات و پیشنهادات خود ، به ما در شکل گیری این نسخه جدید کمک کردید ، متشکریم. جلسه Microsoft Ignite را مشاهده کنید برای اطلاعات بیشتر در مورد انتشار ویندوز سرور 2022.

فراموش نکنید که:

[ad_2]
Source link