آژانس پلیس فدرال آلمان مخفیانه نرم افزار جاسوسی جنجالی “Pegasus” را خریداری و از آن استفاده کرد

[ad_1]

چرا مهم است: بر اساس گزارشات خارج از آلمان ، دفتر پلیس جنایی فدرال آلمان (BKA) نرم افزارهای جاسوسی را از توسعه دهنده NSO مستقر در اسرائیل خریداری کرد. نرم افزار مورد بحث ، نرم افزار جاسوسی جنجالی است که با نام Pegasus شناخته می شود. پگاسوس توسط دولتهای دیگر برای جاسوسی از روزنامه نگاران و سایر افراد غیر جنایتکار استفاده شده است.

روزنامه آلمانی دویچه وله (DW) اشاره می کند که دولت فدرال با کمیته داخلی پارلمان بوندستاگ جلسه غیرعلنی برگزار کرد. در جلسه ، آن تایید شده که BKA نرم افزار Pegasus را از NSO Group در سال 2019 خریداری کرده است. این آژانس این خرید را در “حداکثر محرمانه” بر خلاف توصیه وکلا و حامیان حریم خصوصی انجام داده است که معتقد بودند این نرم افزار می تواند بسیار بیشتر از قوانین حریم خصوصی آلمان اجازه دهد.

منابع می گویند نسخه Pegasus که BKA خریداری کرده است “برخی از عملکردها برای جلوگیری از سوء استفاده مسدود شده است”. با این حال ، چه بخشهایی از نرم افزار به طور خاص غیرفعال بوده و چگونه مشخص نیست.

Pegasus قادر است پروتکل های امنیتی را در هر دو سیستم عامل iOS و Android دور بزند. آزمایشگاه شهروند تایید شده در اواخر امسال که پگاسوس به راحتی می تواند از اقدامات امنیتی در iOS 14 فرار کند. از تکنیک های مختلف برای ضبط همه چیز از تماس های تلفنی و پیام های متنی گرفته تا ایمیل ها ، رسانه های ذخیره شده و اطلاعات تماس استفاده می کند.

Pegasus همچنین می تواند میکروفون و عملکردهای ویدیویی را برای جاسوسی در زمان واقعی فعال کند. اپراتورها می توانند از آن برای ضبط مکالمات ، دسترسی به تنظیمات ، خواندن داده های مکان و حتی دور زدن رمزگذاری روی پیام های متنی استفاده کنند.

مارتینا لینک نایب رئیس BKA به کمیته پارلمان آلمان گفت که در حالی که BKA این نرم افزار را خریداری کرده است ، تنها از آن برای نظارت بر عملیات جنایت سازمان یافته و تروریسم استفاده کرده است. احتمالاً ، BKA این نظارت را محدود به مواردی کرد که توسط قوانین آلمان مجاز است. با این حال ، آژانس در مورد عملکرد نرم افزار خود شفافیت چندانی نداشت و هیچ گونه اطلاعاتی در مورد داده های به دست آمده و روش های مورد استفاده فاش نکرد.

NSO ادعا می کند که این نرم افزار جاسوسی را فقط به نهادهای دولتی فروخته است ، اما مدافعان حریم خصوصی می گویند این اطمینان نیست که از این نرم افزار سوء استفاده نمی شود. در واقع ، DW ژوئیه گذشته گزارش داد که رسانه های مختلف این خبر را داشته اند بدون پوشش فهرستی از بیش از 50،000 شماره تلفن از اهداف بالقوه پگاسوس. در میان آنها فعالان حقوق بشر ، روزنامه نگاران ، چندین رئیس دولت ، وزرای دولت و دیپلمات های ارشد حضور داشتند.

نمایندگان پارلمان خواستار “توضیح کامل” از BKA در مورد اینکه “به طور خاص مسئولیت خرید و استفاده از نرم افزارهای جاسوسی را بر عهده دارد” هستند ، و از این افشاگری به عنوان “کابوس حاکمیت قانون” یاد کردند. به همین ترتیب ، روزنامه نگاران آلمانی در حال آماده باش هستند و می خواهند بدانند آیا مورد جاسوسی قرار گرفته اند و آیا تماس های آنها به خطر افتاده است.

“[We want to know] فرانک آبرال ، رئیس انجمن روزنامه نگاران آلمان ، با بیان اینکه اقدامات BKA “غیرقابل درک” است ، گفت که آیا روزنامه نگاران بدون اطلاع آنها مورد جاسوسی قرار گرفته اند یا منابع آنها هنوز محفوظ است.


[ad_2]
Source link