آمازون می گوید تمام هزینه شهریه کالج برای 750،000 کارگر خط مقدم را پوشش می دهد

[ad_1]

در نامه: آمازون در تلاش است تا شهرت خود را به دلیل رفتار نامناسب با کارکنان با کنار گذاشتن کل هزینه شهریه کالج برای 750،000 کارگر خط مقدم خود از بین ببرد. این اقدام بخشی از برنامه آمازون برای گسترش مزایای آموزش و مهارت های ارائه شده به کارکنان آمریکایی است که به سرمایه گذاری کل 1.2 میلیارد دلار تا سال 2025 می رسد.

آمازون گفت که این طرح هزینه شهریه کالج ، هزینه ها و کتاب های درسی انبار ، حمل و نقل و سایر کارکنان ساعتی در شبکه عملیاتی خود را پوشش می دهد. هر کسی که مایل به شرکت است باید حداقل 90 روز در این شرکت کار کرده باشد.

غول خرده فروشی همچنین هزینه دیپلم دبیرستان ، GED و گواهینامه مهارت انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) را پوشش می دهد. علاوه بر این ، این شرکت سه برنامه آموزشی جدید اضافه می کند تا به کارکنان خود فرصت یادگیری مهارت در نگهداری و فناوری مرکز داده ، فناوری اطلاعات ، و تجربه کاربری و طراحی تحقیق را بیاموزد. قبلاً پیشنهاد داده بود که 95 درصد شهریه ، شهریه و کتابهای درسی را برای همکاران ساعتی از طریق برنامه انتخاب شغل خود پرداخت کند.

آمازون اضافه کرد که قصد دارد آموزش مهارت های رایگان خود را در طول چهار سال آینده به 300000 کارمند یا حدود 30 درصد از نیروی کار خود گسترش دهد.

دیو کلارک ، مدیر اجرایی مصرف کننده در سراسر جهان در آمازون نوشت: “آمازون اکنون بزرگترین ایجاد کننده شغل در ایالات متحده است.” “ما می دانیم که سرمایه گذاری در آموزش مهارت های رایگان برای تیم های ما می تواند تأثیر زیادی برای صدها هزار خانواده در سراسر کشور داشته باشد.”

آمازون شهریه و هزینه های کارکنان خود را پیش از پرداخت هزینه های قبلی پرداخت می کند ، که باید به کارکنانی که توانایی شروع یا تکمیل دوره ها را ندارند کمک کند.

“این سرمایه گذاری جدید بر اساس سالها تجربه حمایت از کارکنان در جهت ارتقای شغلی آنها ، از جمله ابتکارات منحصر به فرد مانند ایجاد بیش از 110 کلاس درس در محل برای کارکنان ما در مراکز تحقق آمازون در 37 ایالت است. امروزه ، بیش از 50،000 کارمند آمازون در سراسر جهان از قبلاً در Career Choice شرکت کرده بودیم و ما از نزدیک دیدیم که چگونه می تواند زندگی آنها را متحول کند. “

آمازون برای ارائه مزایای آموزشی به کارگران به رقبای خرده فروشی Walmart ، Target و Kroger می پیوندد. والمارت همچنین گفت که هزینه تحصیل و کتاب برای کارکنان ساعتی خود را تامین می کند ، در حالی که هدف ارائه مدارک کارشناسی رایگان به بیش از 340،000 کارگر است.

در ماه مه ، آمازون اعلام کرد که چنین است استخدام 750،000 کارکنان با دستمزد اولیه 17 دلار در ساعت. همچنین در برخی ایالت ها تا 1000 دلار پاداش ورود به سیستم ارائه می دهد. این شرکت گفت که این علاوه بر مکمل مزایای تمام وقت کارمند شامل بیمه سلامت ، بینایی و دندان و همچنین مرخصی والدین با حقوق و برنامه جذاب 401 (k) با 50 درصد مطابقت است.

آمازون سخت در تلاش است تا گزارشات مربوط به محیط کار سمی خود را رد کند. ادعاهایی مبنی بر اخراج زنان باردار به دلیل استراحت زیاد در حمام ، اقدامات تهاجمی ضد اتحادیه ، شرایط کاری دور از ایمنی و آسانسورهایی که منحصراً برای محصولات استفاده می شود ، اخراج شده است. همچنین گزارش های متعددی مبنی بر ادرار کارکنان در بطری های پلاستیکی به دلیل نداشتن وقت یا ممنوعیت رفتن به دستشویی منتشر شده است.


[ad_2]
Source link