پردازنده گرافیکی بعدی AMD می تواند دو دیسک و 128 گیگابایت حافظه داشته باشد

[ad_1]

حقیقت خنده دار: Aldebaran درخشان ترین ستاره صورت فلکی ثور است. اندازه آن 44 برابر خورشید و 400 برابر نور است. این همچنین نام شتاب دهنده Instinct Accelerator بعدی AMD است.

آلدبران، بخش رایانه ، چند بار در یادداشت های وصله لینوکس ظاهر شده است. طرح دو کفه آن در ماه فوریه به طور ضمنی اجرا شد و ماه گذشته تأیید شد: “در Aldebaran ، فقط مرگ اولیه اطلاعات قدرت معتبر را بدست می آورد. مقادیر قدرت / انرژی را به عنوان 0 در قالب ثانویه نشان دهید” یک یادداشت خوانده می شود.

این اولین AMD شتاب دهنده / پردازنده گرافیکی است که از طرح MCM (ماژول چند تراشه) استفاده می کند ، تکنیکی که سالهاست در اختراعات ثبت شده است اما تازه تحقق آن شروع شده است. استفاده از چندین تراشه / قالب متصل از نزدیک امکان مقیاس پذیری بیشتری نسبت به طرح های سنتی یکپارچه را فراهم می کند ، اما همچنین عملکرد واحد محاسبه شده کارت را کاهش می دهد ، به ویژه در بارهای کاری که موازی ضعیف است.

انتظار می رود انویدیا Aldebaran را با طراحی MCM خاص خود بر اساس هاپر سال آینده معماری در همین حال ، اینتل در آستانه انتشار شتاب دهنده Ponte Vecchio بر اساس معماری Xe HPC و اجرای اولیه MCM است.

مانند Ponte Vecchio ، Aldebaran از MCM برای افزایش ظرفیت حافظه استفاده می کند ، یادداشت های پچ نشان می دهد. آ توجه داشته باشید از هفته گذشته توصیف Aldebaran به دلیل داشتن دو کشته ، چهار UMC در هر کشته و هشت کانال متصل به 2 گیگابایت HBM در هر UMC. یا در کل 128 گیگابایت.

در یادداشت های پچ نیز به پشتیبانی از “نوع جدید حافظه HBM2” ، احتمالاً HBM2e اشاره شده است. اگر AMD از ماژول های جدید حافظه HBM2e SK Hynix با پهنای باند 3.6 گیگابیت بر ثانیه و یک باس 4096 بیتی در هر قالب استفاده می کند ، Aldebaran می تواند 3.6 ترابایت / ثانیه پهنای باند حافظه داشته باشد.

برای مقایسه ، سلف الدبران ، Instinct MI100 (با نام رمز Arcturus ، یک ستاره دیگر) 32 گیگابایت HBM2 و 1.2 ترابایت / ثانیه پهنای باند حافظه دارد. شتاب دهنده A100 انویدیا با حداکثر 80 گیگابایت حافظه 3.2 گیگابیت بر ثانیه HBM2e برای پهنای باند 2 ترابایت / ثانیه قابل پیکربندی است.

دکتر لیزا سو ، مدیر عامل AMD قبلاً گفته است که معماری CDNA2 ، به معنای Aldebaran ، قرار است در اواخر امسال عرضه شود. احتمالاً ، آن را به عنوان شتاب دهنده MI200.

“امسال ، همانطور که گفتم ، ما در حال ساخت نسل بعدی معماری CDNA خود هستیم. این در واقع یک م componentلفه کلیدی است که ما را قادر می سازد بزرگترین پیشنهادات ابر رایانه در ایالات متحده را بدست آوریم” گفت در یک کنفرانس در ماه مه. “… و ما نسل بعدی این معماری را در واقع در اواخر امسال راه اندازی خواهیم کرد. ما از این موضوع بسیار هیجان زده هستیم. من فکر می کنم که پیشرفت بسیار خوبی داشته است.”

مستر سر تیموتی دایکز

[ad_2]
Source link