نسخه اول اینترنت اکسپلورر کد منبع دیگری را از کدام مرورگر وب “وام” گرفته است؟

[ad_1]

پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح آشکار خواهد شد.

گفته می شود که خالق اینترنت اکسپلورر ، توماس راردون ، این را دارد کد منبع استفاده شده از Spyglass Mosaic ، نسخه مجاز مرورگر Mosaic NCSA. با توجه به اینکه اریک سینک ، سرپرست پروژه خود ، که از خاطرات خود در مورد رویدادها توضیح می دهد ، با وجود اینکه از موزاییک NCSA مشتق شده است ، نسخه Spyglass از مرورگر از هیچ یک از کدها استفاده نکرد. پست وبلاگ.

“اینترنت اکسپلورر 2.0 اساساً Spyglass Mosaic بود که تغییرات زیادی ایجاد نکرد. IE 3.0 یک نسخه بزرگ بود ، اما هنوز هم اساساً بر اساس کد ما بود. IE 4.0 به بازنویسی نزدیکتر بود ، اما کد ما هنوز ادامه داشت – ما می توانیم از طریق وجود برخی از اشکالات باطنی خاص موتور طراحی ما ، “سینک گفت.

در سال 1994 ، مایکروسافت به Spyglass Mosaic مجوز پرداخت هزینه سه ماهه به علاوه درصدی از درآمد مایکروسافت غیر ویندوز را داد. با این حال ، توسعه دهنده سیستم عامل تلاش کرد تا با گنجاندن اینترنت اکسپلورر 1.5 رایگان در ویندوز NT ، از نتیجه حق امتیاز اجتناب کند و در یک دادخواست و پرداخت 8 میلیون دلار در ژانویه 1997 نتیجه گیری کند.

با سرعت به جلو و حال ، اینترنت اکسپلورر سرانجام در حال انجام است بازنشسته برای همیشه بعد از چند دهه فراز و نشیب. مایکروسافت اعلام کرد اکنون که مرورگر برتر برتر Edge مورد توجه بیشتر توسعه قرار گرفته است پشتیبانی خود را از اینترنت اکسپلورر در اواسط 2022 در دستگاه های ویندوز 10 متوقف می کند – تا حدودی به این دلیل که مبتنی بر موتور Chromium است. ویندوز 11 به طور گسترده ای انتظار می رود بدون هیچ نسخه IE نیز ارسال شود.

همچنین مشاهده کنید: فیلم از Internet Explorer 1.0 به Internet Explorer 9

[ad_2]
Source link